היום (שישי) התקיימו שני המשחקים הראשונים ברבע גמר גביע המדינה לנשים. מכבי חיפה ניצחה 3:1 את ק.ק תל אביב ואילו הפועל קריית אתא ניצחה 0:3 את בנות נצרת. שתי הקבוצות הבטיחו את מקומן בחצי גמר הגביע שיתקיים ביום שני הקרוב בהיכל אנרבקס בחדרה, ובשבת יתקיימו שני המשחקים הנוספים.

ק.ק תל אביב – מכבי חיפה 3:1 (25:21, 25:19, 25:16, 20:25)

זה הלך קשה היום למכבי חיפה שעבדה קשה כדי לנצח את ק.ק תל אביב מהבית התחתון. במערכה הראשון ניצחה ק.ק תל אביב, משם ניצחו הבנות של מכבי חיפה את שתי המערכות הבאות, המערכה רביעית הייתה אף היא צמודה אבל בסופו של דבר ידה של מכבי חיפה הייתה על העליונה.

במכבי חיפה, מריה אוקונומידו הובילה את הקבוצה עם 28 נקודות. מורן צור לוק ואביטל שמעילוב הובילו את ק.ק. תל אביב עם 13 ו-11 נקודות בהתאמה. מאמן מכבי חיפה לאו דוס סנטוס מתרגש לקראת המפגש מול קריית אתא בחצי הגמר: “שמחים לעלות למעמד חצי הגמר בפעם העשירית ברציפות, צפוי לנו משחק קשה מאוד נגד יריב שלא נצחנו העונה, אבל במשחק אחד הכל אפשרי, היה מרגש מאוד לראות את הקהל שלנו חוזר ומעודד אותנו כל המשחק".

אתגר רחבה לרחבה ב-40 שניות

הפועל עירוני קרית אתא - בנות נצרת 0:3 (21:25, 13:25, 13:25)

העליונות של קריית אתא הייתה בשתי המערכות הראשונות שהיו יחסית קלות, ובמערכה השלישית התעוררו בנות נצרת והמערכה הייתה צמודה אבל קרית אתא ניצחה לבסוף את המערכה ואת המשחק כולו.

המצליבה די קאסטרו וסבטלנה שוואנסקה הובילו את הפועל עירוני קרית אתא עם 16 ו-14 נקודות בהתאמה. ג'סיקה סואריס הובילה את  מכבי בנות נצרת עם 16 נקודות. יאל בנימין, שחקנית קריית אתא אמרה בסיום: “המשחק הזה היה חשוב, הצלחנו להציג יכולת טובה כקבוצה וממשיכות לצבור ביטחון ממשחק למשחק, שמחות על הניצחון ומצפות לחצי הגמור ביום שני".