למרות משחק לחימה והקרבה מצד נבחרת ישראל היא הפסידה הערב (ראשון) לנבחרת בולגריה החזקה 3:0 במשחק שחתם את הטורניר הקדם אירופי אותו סיימה ישראל במקום השלישי אחרי בולגריה ואוסטריה.

רגע לפני פתיחת המשחק ערך איגוד הכדורעף טקס מרגש לאלכס שפרנוביץ' על 20 שנות משחק במדים הלאומיים, לשפרנוביץ', ללא ספק ה"ליגיונר" המצליח ביותר של ישראל בחו"ל הוענקה חולצת נבחרת ישראל ממוסגרת עם הספרה 17 עליה.

המשחק נפתח בצורה טובה מצד נבחרת ישראל שהובילה 1:3, אלא שהבולגרים חזרו מהר מאוד לעניינים  והעלו הילוך, ישראל נשארה בעניינים ובמשחק הודות למכות פתיחה שהוחמצו על ידי הבולגרים ומשחק לחימה של השחקנים שלנו. אלא שהבולגרים שמרו על היתרון וניצחו במערכה 25:20.

ישראל מול בולגריה (דויד סלברמן)ישראל מול בולגריה (דויד סלברמן)

את המערכה השנייה פתחה ישראל היטב והוליכה 1:4, אלא שהבולגרים בעזרת מכות פתיחה של סקרימוב התאוששו ועברו להוביל 6:8. הבולגרים המשיכו להגדיל את היתרון למרות מספר מהלכים יפים של טמיר הרשקו מנבחרת ישראל. בסופו של דבר בולגריה ניצחה את המערכה 25:21.

גם את המערכה השלישית פתחה ישראל בצורה מצוינת והוליכה 5:9 הרבה הודות לנקודות יפות של עידו דוד. אלא שהבולגרים צמצמו ככל שהמערכה התקדמה. ישראל החמיצה מכות פתיחה והבולגרים השוו ל-17:17, הבולגרים נתנו פוש אחרון ועלו ליתרון 20:18 ישראל עוד הצליחה לצמצם ל-22:23, אבל הבולגרים ניצחו במערכה ובמשחק כולו.

צבטן סוקולוב מנבחרת בולגריה: "עבורנו זה חשוב לשחק טוב ולהמשיך לנצח. אני שמח על הניצחון, עשינו את העבודה שלנו ואנחנו מצפים להמשך. יש עוד הרבה זמן עד לאליפות אירופה כרגע אנחנו צריכים להמשיך לשחק ולהישאר בריאים. זה עדיין מוקדם לדבר על אליפות אירופה אני מקווה שנהיה באחד משלושת המקומות הראשונים אבל זה עדיין מוקדם".

נועם כץ מאמן נבחרת ישראל: "אני שמח שהצלחנו להרים את הנבחרת, הנבחרת הייתה מחויבת ולוחמת וגם היום הגענו מוכנים אבל אנחנו עוד לא ברמה לעצור את הבולגרים, אנחנו צריכים לכוון לנבחרות ברמה של אוסטריה שנמצאת בדרג הביניים של אירופה ואני חושב שאנחנו בהחלט יכולים להגיע לשם".

אלכס שפרנוביץ' (דויד סלברמן)אלכס שפרנוביץ' (דויד סלברמן)

אלכס שפרנוביץ' מנבחרת ישראל: "הייתה לי דרך ארוכה של 20 שנה בנבחרת, כשאני מסתכל אחורה אני אפילו לא זוכר מתי ומול מי היה המשחק הראשון שלי בנבחרת יש מצב שזה היה אפילו נגד בולגריה בטורניר ששיחקנו באירופה וזו יכולה להיות סגירת מעגל נחמדה. בסופו של דבר אני מרגיש שהטורניר היה פספוס כי יכולנו לנצח את האוסטרים במשחק הראשון, אבל לא עמדנו בלחצים בסופי מערכות, ואם אתה לא לוקח את המשחק הקבוצה השנייה לוקחת אבל יש פוטנציאל עתיד לנבחרת הזו וכמובן לכדורעף הישראלי".