נבחרת ישראל רשמה הערב (שישי) ניצחון מרשים במשחק השלישי של הבית במוקדמות אליפות אירופה בכדורעף, כאשר גברה 2:3 על אוסטריה. הקבוצה של נועם כץ הציגה את משחקה הטוב ביותר עד כה בטורניר.

ישראל פתחה את המערכה הראשונה בצורה טובה והגיעה ליתרון 3:7 עם יכולת טובה של עידו דוד. נקודות פתיחה מצוינות של אוסוקין עזרו לישראל להגדיל את היתרון ל-7:12. האוסטרים הרבו בטעויות במערכה הראשונה אבל אלכסנדר ברגר השאיר אותם בתמונה. מהלך נהדר של סעדה הוביל לניצחון במערכה הראשון עבור ישראל 21:25. האוסטרים החלו את המערכה השנייה בצורה טובה והובילה 0:3, אבל ישראל חזרה מהר למשחק, אלא שהאוסטרים שיחקו מצוין בצורה קבוצתית והצליחו לעלות ליתרון קטן לקראת אמצע המערכה. קרונתלר להט אצל האוסטרים והם הצליחו לסיים את המערכה בניצחון 20:25.

נבחרת ישראל חוגגת ניצחון (דויד סלברמן)נבחרת ישראל חוגגת ניצחון (דויד סלברמן)

המערכה השלישית החלה בצורה שקולה עם יכולת מופלאה של גולדרין מישראל שבלט במערכה והצליח להוביל אתליתרון קטן 11:13. ישראל המשיכה להוביל עם יתרון קטן, אך האוסטרים חזרו ל-24:24 עם נקודה מדהימה של ברגר. קיל בלוק של סלבה בצ'קלה ניצח עבור ישראל את המערכה השנייה. המערכה הרביעית החלה כאשר האוסטרים שולטים במערכה, אבל הרשקו לא נתן לאוסטרים לברוח עם יכולת טובה ליד הרשת. אלא שכרטיס אדום לישראל בשיוויון 11 הפיח רוח חיים אצל האוסטרים שעלו ליתרון עם שבע נקודות רצופות בהגשה 11:17, האוסטרים המשיכו להוליך עד לניצחון במערכה 20:25.

המערכה החמישית נפתחה בצורה טובה עבור נבחרת ישראל שעלתה ליתרון מהיר 0:3, ישראל המשיכה להוליך עם יכולת מדהימה של הרשקו ששתי נקודות שלו הביאו את הניצחון במערכה 11:15 ובמשחק כולו. מחר תשחק בולגריה עם אוסטריה, כאשר ניצחון בולגרי יציב את ישראל עם תקווה קטנה לקראת המשחק מול בולגריה החזקה ביום ראשון, ניצחון שם והמקום השני בבית שלנו.

נבחרת ישראל בכדורעף (דויד סלברמן)נבחרת ישראל בכדורעף (דויד סלברמן)

נועם כץ אמר: "אני מרוצה מהניצחון, אבל צריך להבין שצריך סבלנות, אני כל כך מרוצה מהעבודה שלנו, אנחנו ממשחק למשחק משתפרים, השחקנים שלנו עמדו במצבי לחץ, אני מוריד את הכובע בפני השחקנים שלמרות ההפסדים הראשונים נשארנו מגובשים כקבוצה. הרמה בישראל שונה מאשר באירופה וכאשר אנחנו משחקים מול נבחרות אירופאיות לוקח לשחקנים שלנו להתרגל לרמה. השחקנים משקיעים, רוצים ולא נשברים והם מתנהגים למופת בטורניר הזה, כל מי ששיחק נתן את שלו, יש כמה אלמנטים שאנחנו צריכים לשפר, זה ייקח זמן אבל זה יקרה בסוף”.

נועם כץ (שחר גרוס)נועם כץ (שחר גרוס)

סלבה בצ'קלה סיפר: "במשחק הראשון הפסדנו צמוד וכואב, וגם מול בולגריה הפסדנו הפסד כואב, אני שמח שניצחנו את המשחק הזה, אנחנו יכולים להגיע לסיטואציה שמול הבולגרים אם ננצח יהיה לנו סיכוי לעלות לאליפות אירופה. הניסיון של הוותיקים יחד עם הצעירים ועם דור הביניים זה מה שמסמל את הנבחרת שלנו היום, כל הכבוד לנועם שמצא את התלכיד הנכון של הנבחרת".

אלופת בחורף רוצה להשלים סיבוב חלומי