שני שחקני הכדוריד שנעצרו בחשד לגניבה בגרמניה, אמיר שניידר ולידור פסו, עשויים לאבד את מעמדם כ”ספורטאים פעילים” בצה”ל בעקבות הפרשה החדשה. אחרי שהגיעו לבירור הערב (שני) באיגוד, ל-ONE נודע כי השניים עשויים להגיע לבירור נוסף גם במשרד הספורט - בסיומו תתקבל ההחלטה האם יש לשלול מהם את המעמד הצבאי המיוחד מתוקף העובדה שהם שחקני נבחרת בפרויקט לאומי.

שניידר ופסו, שני שחקנים שהיו בפרויקט הלאומי 2024 בגרמניה ונעצרו על ידי המשטרה המקומית בחשד כי גנבו לכאורה פריטים מחנות, נמצאים בעיצומו של הליך בירור באיגוד, לאחר שהוחזרו לארץ באופן בהול בערבות המעצר. השניים, בני 18, כבר התגייסו לצה”ל על תקן של ספורטאים פעילים ונמצאים כעת בדחיית שירות בגלל שלקחו חלק בפרויקט בחו”ל.

אמיר שניידר ויהב ארגמן (נעם מורנו)אמיר שניידר ויהב ארגמן (נעם מורנו)

אם בתום הבדיקה של האיגוד יוחלט להעניש אותם בהליך משמעתי או להדיח אותם מהנבחרת ומפרויקט גרמניה באופן סופי - במשרד התרבות והספורט צפויים לזמן את שניידר ופסו לבירור נוסף גם במנהל הספורט, בסיומו עלול להילקח מהם מעמד הצבאי כספורטאים פעילים.

ממשרד התרבות והספורט נמסר: “האירוע המדובר מצוי עדיין בשלבי בירור פנימיים באיגוד הכדוריד. עם סיום הליך הבירור ובדיקת העובדות, יזומנו שני השחקנים לבירור מקצועי במנהל הספורט שבסיומו תתקבל החלטה האם להמליץ לצה”ל לבטל את מעמדם הייחודי כספורטאים מצטיינים”.

לידור פסו (נעם מורנו)לידור פסו (נעם מורנו)

יש לציין כי בעקבות הבירור שנעשה לשחקנים באיגוד הכדוריד, התכנסה מיד לאחר מכן גם הוועדה מקצועית, אליה הגיע היועץ המשפטי של האיגוד, עו”ד רועי רוזן, שאמור להכריע כיצד יש לפעול מול השחקנים הללו. לא מן הנמנע כי השניים יועמדו לדין משמעתי בהמשך.

מ”מ יו”ר איגוד הכדוריד, אבי כחלון, אמר: “שמענו את גרסת השחקנים לעומק והבנו שיש דברים בגו. נמשיך לדון בזה ונקבל את ההחלטות ביחד עם היועץ המשפטי מה לעשות. אנחנו מתייחסים לזה בחומרה. אנחנו לא מוכנים ששחקנים יעברו על הקוד האתי של הנבחרות. כרגע הם מושעים ולא ישתתפו בשום פעילות בנבחרת ישראל, כאשר העונש יהיה בהתאם לעובדות. לא נעבור על זה לסדר היום, זה מכתים את הפרויקט. במשך שלוש שנים לא הייתה שום בעיה בפרויקט גרמניה, אבל לצערי בשנה הרביעית קרה מה שקרה וזה מטופל. אנחנו בקשר עם שאר השחקנים והם מקווים שהפרויקט הזה יימשך, בדיוק כמונו”.