מהפכה בטניס הישראלי. ל-ONE נודע הבוקר (שני) לראשונה כי הטניסאי הוותיק והמוערך יוני ארליך, יהיה קפטן נבחרת הדייויס של ישראל, במקום הראל לוי, ובמקביל ימשיך לשחק בשורותיה. הקפטן היוצא פגוע מאוד מההחלטה של האיגוד.

ארליך בן ה-42, שותפו לשעבר של אנדי רם בצמד המיתולוגי “אנדיוני”, החל את הקריירה המקצוענית ב-1996 והישג השיא שלו הגיע ב-2008 בזכייה היסטורית עם רם באליפות הזוגות של אליפות אוסטרליה הפתוחה.

במהלך הקריירה גם הגיע לחצי גמר ווימבלדון ב-2003 וב-2015, רבע גמר באליפות ארצות הברית הפתוחה ב-2005 ובסך הכל זכה ב-19 תארים במהלך הקריירה העשירה שלו, תוך גריפת פרסים כספיים בגובה מצטבר של למעלה מ-2.5 מיליון דולר.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ההקלטות בין מגדל הפיקוח למסוק של בראיינט

מאיגוד הטניס נמסר: “יוני ארליך מונה לקפטן נבחרת הדייויס של ישראל במסגרת היערכות מקצועית חדשה של איגוד הטניס. ארליך ישמש כקפטן-שחקן כבר במפגש החוץ מול טורקיה בחודש מארס הקרוב ומחליף בתפקידו את הראל לוי. איגוד הטניס בישראל גיבש לאחרונה הערכות מקצועית רב-שנתית לקידומו ופיתוחו של ענף הטניס, כאשר תכנית זו הוצגה להנהלת האיגוד בישיבתה האחרונה. הערכות זו משתלבת ומותאמת לתוכנית הלאומית שהושקה בספטמבר האחרון שבמרכזה הקמתה של האקדמיה הלאומית לטניס”.

“במרכזה של ההערכות המקצועית החדשה שאושרה ושתיושם מידית, עומדת התמיכה המקצועית בשחקני הנבחרות הלאומיות, והשמת דגש על קיומה של מסגרת אימונים סדירה במשך כל השנה וכן ליווי השחקנים בתחרויות בארץ ובעולם. קפטן הנבחרת ומאמני הנבחרות יועסקו באופן רציף לאורך כל השנה וילוו את השחקנים לא רק לפני מפגשים רשמיים, אלא במהלך כל השנה בתחרויות המתקיימות בארץ ובעולם. בעקבות התכנית שגובשה על ידי המנהל המקצועי, עמוס מנסדורף, ואושרה על ידי הוועדה המקצועית, נעשו שינויים בעמדת הקפטן של נבחרת הדייויס”.

“איגוד הטניס בישראל מוקיר ומעריך את תרומתו של הראל לוי, הן כשחקן והן בתפקיד הקפטן, ומודה לו על תרומתו רבת השנים, ומאחל לקפטן הנכנס, יוני ארליך, ולנבחרת כולה בהצלחה במשימותיה החשובות”.