השפעתו של משבר הקורונה על העולם כולו לא פוסחת, כפי שאנחנו רואים בימים האחרונים, גם על הספורט הישראלי, והערב (חמישי) גם באיגוד הטניס החלו לפעול כדי לנסות ולסייע לנפגעים מהמשבר להתאושש.

הפגיעה בענף הטניס אולי לא לוותה בדיונים סוערים ובמאבקים בין שחקנים לבעלים כפי שקרה בכדורגל ובכדורסל, אך המשבר הותיר עשרות אלפי שחקני טניס, בכל הגילאים, ללא אפשרות לשחק ומאות מאמני טניס שהפכו בן לילה למובטלים.

על כן, באיגוד החליטו להקים קרן סיוע מיידי למען מאמני טניס עצמאיים, שנקלעו למצוקה כלכלית, צריכים לפרנס את משפחותיהם ואינם יכולים לקבל דמי אבטלה מהביטוח הלאומי. לשם כך, פנו באיגוד לחובבי טניס בעלי אמצעים, כדי לגייס תרומות לקרן. כצעד פתיחה, תרם האיגוד מתקציבו 50,000 ש”ח לחשבון הקרן.

אבי לחיאני עם עמוס מנסדורף, יוני ירום, אנדי רם והנס פליוס (שחר גרוס)אבי לחיאני עם עמוס מנסדורף, יוני ירום, אנדי רם והנס פליוס (שחר גרוס)

אבי לחיאני, מנכ"ל איגוד הטניס בישראל, אמר על כך: "מאמני הטניס בישראל משקיעים מעצמם וממרצם במהלך כל ימות השנה, ועמלים במסירות רבה על מנת להעניק מהניסיון והידע שצברו במרוצת השנים, לשחקני הטניס בכל הגילאים. מטרת הקרן היא לסייע, ולו במעט, למאמנים כדי שיוכלו לחזור איתנים כלכלית ונפשית לעבודתם החשובה. אנו קוראים מכאן למשפחה המורחבת של שוחרי הטניס להירתם למטרה נעלה זו".