הלם בשנגחאי. נובאק ג'וקוביץ’, המדורג הראשון בעולם, הודח היום (שישי) ברבע הגמר של הטורניר מסדרת המסטרס על ידי סטפנוס ציציפאס היווני שחזר מפיגור מערכה לניצחון הגדול בקריירה שלו 6:3, 5:7 ו-3:6. בנוסף אליו, גם רוג’ר פדרר סיים את דרכו בטורניר בתום משחק דרמטי.

ציצפאס, שמאז עונת החימר דשדש וירד ביכולת, הציג מסוף המערכה השנייה יכולת מושלמת והעיף את נובאק, אלוף השנה שעברה ואלוף הטורניר ארבע פעמים בקריירה אחרי שהסרבי שלט כהרגלו במערכה הראשונה, הגיעה מערכה שנייה צמודה במהלכה הצליח היווני בן ה-21 לשבור ל-5:7. 

סטפנוס ציציפאס חוגג (רויטרס)סטפנוס ציציפאס חוגג (רויטרס)

מכאן ציציפאס עלה על הגל, שבר בגדול ל-1:3 והגיש מצוין עד לניצחון ומקום בחצי הגמר שם מחכה לו לא אחר מאשר הטניסאי הלוהט של 2019, דניל מדבדב מרוסיה(4 בעולם, 3 בטורניר) שגבר על פביו פוניני האיטלקי 3:6 ו-6:7(4).

כאמור, אחרי הסרבי הגיע גם תורו של השווייצרי לסיים את דרכו בטורניר. אחרי אחד המשחקים הדרמטיים של העונה, פדרר נכנע לאלכסנדר זברב שמחפש ניצחון גדול לאורך כל העונה, 3:6, 7:6(7) ו-3:6. זברב כבר הגיש לניצחון עם 3 נקודות משחק ביתרון 3:6, 5:6 ו-0:40, אבל פדרר עם 5 נקודות רצופות ומלחמה אדירה שבר חזרה ל-6:6 כשגם בשובר השוויון הציל השווייצרי עוד 2 נקודות משחק בדרך ל-7:9 ומערכה שלישית.

רוג'ר פדרר מאוכזב (רויטרס)רוג'ר פדרר מאוכזב (רויטרס)

זברב פתח את המערכה הקובעת עם שבירה ו-0:3 ומשם כבר המשיך לניצחון ולמקום בחצי הגמר מול דומיניק תים או מטאו ברטיני. זהו ניצחון הטופ 10 הראשון של זברב העונה והוא חוזר זו השנה השנייה ברציפות לחצי הגמר בשנגחאי. זברב יפגוש בחצי הגמר את האיטלקי מתאו ברטיני, שעצר את רצף הניצחונות של דומיניק תים אלוף בייג’ין עם 6:7(8) ו-4:6.

מראה יחסית נדיר, היה כשפדרר התעמת עם השופט במערכה השלישית בנוגע לאי עדכון בזמן על כדורים חדשים ואחרי שהחטיא נקודה ליד הרשת העיף כדור לקהל, והשופט העניש אותו בנקודה לרעתו. אגב, לראשונה בהיסטוריה ישחקו בחצי גמר טורניר מסדרת המסטרס ארבעה שחקנים שנולדו אחרי 1990 (מדבדב וברטיני בני 23, זברב בן 22 וציציפאס בן 21).

אלכסנדר זברב חוגג (רויטרס)אלכסנדר זברב חוגג (רויטרס)

ניצחון טופ 10 ראשון לקוקו גוף בת ה-15

ילדת הפלא של הטניס העולמי, קוקו גוף, רשמה היום בטורניר לינץ שבאוסטריה עוד נקודת ציון בקריירה כשגברה ברבע הגמר על המדורגת 8 בעולם קיקי ברטנס מהולנד 6:7(1) ו-4:6. גוף נוצחה במוקדמות הטורניר, נכנסה כ’לאקי לוזר’ ברגע האחרון וניצחה שלושה משחקים בהגרלה הראשית, אולי בדרך לתואר wta ראשון בגיל 15. בינתיים היא רשמה נקודת ציון נוספת, כניסה לטופ 100.