יצרנית רכבי הספורט האיטלקית מבית פולקסווגן למבורגיני חשפה את מכונית העל ההיברידית החדשה שלה ה-Sian Roadster ואין ספק שמדובר בעוד רכב מרשים מארץ המגף. 

מחיר הרכב עומד על כשלושה מיליון דולר, מחיר דומה לדגם ה-Sian Coupe, אשר כזכור יוצרו ממנו 63 רכבים בלבד.

היצרנית האיטלקית מדווחת כי רק 19 רכבים יוצרו מהדגם החדש, וגם אם יש ברשותכם כעשרה מיליון ש”ח בעובר ושב זה לא ממש יספיק - כל היחידות כבר נמכרו.

בדומה לדגם הקופה גם כאן מדובר במנוע 12 שסתומים בנפח של 6.5 ליטרים (577KW) המייצר 784 כוחות סוס. לכך כמובן מצטרפת מערכת היברידית 48 וולט קבלי על (supercapacitors) במקום סוללות (25KW) שיחד עם מנוע הבנזין מייצרות 602KW.

בכל הקשור לעיצוב הדגם החדש מה שהנחה את היצרנית האיטלקית היו שני אלמנטים עיקריים: שימוש בחומרים קלים ואווירודינאמיות, כך שלא מפתיע שהרכב מאיץ מ-0 ל-100 קמ”ש ב-2.9 שניות בלבד ומגיע למהירות שיא של 350 קמ”ש.

נקודה נוספת שיש לציין בעיצוב הדגם החדש הוא שינוי החלק האחורי והחלונות במושב הנהג והנוסע, כך שיהיו בקו אחד עם הקשתות היוצאות מהחלק האחורי של המושבים.

עבור הלקוחות האקסקלוסיביים שלה, למבורגיני מאפשרת גם מגוון שדרוגים אשר כוללים בחירת 400 צבעים שונים לעיצוב תא הנוסעים, בחירת פאנלים לדלתות, עיצוב החלק האחורי של תא הנוסעים ואפילו חריטה ייחודית אשר תעניק לרכב פן אישי על פי העדפות הנהג.

עיצוב מרשים ביותר (האתר הרשמי)עיצוב מרשים ביותר (האתר הרשמי)

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה באזור המוטורי? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את האזור המוטורי. נתראה בכתבה הבאה!