עכשיו זה רשמי. אחרי קרוב לשנתיים מאז פרש, פרננדו אלונסו, אלוף העולם ב-2005 ו-2006, מבצע קאמבק וחוזר לפורמולה 1 לאחר שחתם בקבוצת רנו הצרפתית, עמה זכה בשתי האליפויות, לעונת המרוצים הבאה.

הנהג הספרדי הוותיק, שיחגוג בסוף החודש את יום הולדתו ה-39, יבצע קאמבק מרגש לקדנציה שלישית בקבוצה של יצרנית הרכב הצרפתית. מאז פרישתו מהפורמולה 1 בסוף עונת 2018, אלונסו הוריד הילוך, אך המשיך להתחרות במרוצי אינדי ו-FIA, אך כעת הוא חוזר לקדמת הבמה ויחליף את דניאל ריקארדו, שעובר למקלארן.

פרננדו אלונסו (רויטרס)פרננדו אלונסו (רויטרס)

אלונסו התייחס לחתימה ברנו ואמר: “רנו היא המשפחה שלי, הזכרונות הטובים ביותר שלי בפורמולה 1 היו שתי האליפויות שלי עם רנו, אבל עכשיו אני מצפה לעתיד. זה מקור אושר אדיר מבחינתי ואני נרגש מאוד. אני חוזר לקבוצה שנתנה לי את ההזדמנות בתחילת הקריירה שלי ונותנת לי עכשיו הזדמנות לחזור לרמה הגבוהה ביותר”.

“יש לי עקרונות ואמביציה לקראת הכניס לפרויקט הזה עם הקבוצה. ההתקדמות בחורף הזה גורמת לי לתת אמון במטרות לקראת עונת 2022 ואני אחלוק את כל הנסיון שלי במרוצים על כל אחד מהמהנדסים, המכונאים וחבריי לקבוצה. הקבוצה רוצה ויש לה את מה שצריך כדי לחזור לפודיום, בדיוק כמוני”.