נראה שעבור מי שאוהב את הים יותר מאשר את הכביש חלום קטן התגשם: חברת הפאר האיטלקית Lamborghini שמייצרת בימים כתיקונם רכבי ספורט עוצרי נשימה, חברה ליצרנית היאכטות The Italian Sea Group כדי ליצור את היאכטה מ”הדור הבא”.

עם שני מנועי V12 אשר מפיקים לא פחות מ-200 כוחות סוס, אפשר לומר בפה מלא שמדובר ביאכטה מלאת עוצמה, שכן היא מגיעה למהירות של 112 קמ”ש (60 קשר).

בנוסף לכך, היאכטה המדוברת, שאורכה כ-19 מטרים, מיוצרת מסיבי פחמן, מה שאומר שהיא סופר קלה בהשוואה ליאכטות מקבילות מאותו הגודל.

מיותר לציין כי ללמבורגיני היה משקל עיקרי בעיצוב היכאטה, שהושפע מאוד מעיצוב הרכבים של מותג העל (דגם ה-Sián FKP 37), מה גם שההגה זהה להגה של מכוניות הספורט של החברה. שמה של היאכטה אגב הוא Tecnomar 63, שם המתייחס לשנה בה נוסדה החברה האיטלקית.

אם נמשיך לעסוק במספר 63, ודאי לא תופתעו לשמוע שרק 63 יחידות מהיאכטה המפוארת תהיינה זמינות לצרכנים הפרטיים, במחיר לעשירים בלבד של 2.8 מיליון ליש”ט.

חשוב לציין בנקודה זו כי החברה האיטלקית היא לא הראשונה להיכנס לשוק הימי, כאשר אסטון מרטין, פורש ולקסוס כבר עשו זאת לפניה, כך שהיא לא החלוצה בתחומה.

יו”ר ומנכ”ל למבורגיני סטפאנו  דומניקאלי התייחס להשקה: “היאכטה שלנו מוכיחה כיצד שיתוף פעולה נכון יכול לייצר ערך אמיתי – כל חברה הביאה את הערך המוסף שלה כדי להשפיע על איכות וניראות המוצר הסופי. אם הייתי צריך לדמיין לאמבורגיני על המים, כך בדיוק זה היה נראה”.

היאכטה תהיה זמינה בשוק בתחילת 2021, כך שמי שהתלהב מהאמור עד כה מוזמן להתחיל לחסוך…

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה באזור המוטורי? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את האזור המוטורי. נתראה בכתבה הבאה!