יצרנית הרכב ההולנדית Donkervoort חשפה לפני מספר ימים את הגרסה החדשה לרכב הספורט הדו מושבי הקל שלה – ה-D8 GTO-JD70. לדברי היצרן, הודות ל”צמיגים הדביקים”, המכונית מסוגלת להתמודד עם פניות במהירות היוצרת כוח של 2G – מה שאומר שהיא הראשונה לעשות זאת.

ה-JD ב-JD70 הן למעשה ראשי התיבות של המייסד Joop Donkervoort בזמן שהמספר 70 מייצג את גילו. חווית הנהיגה של הגרסה החדשה אמורה להיות שונה לחלוטין עבור מי שחווה גרסאות קודמות בעבר: הרכב מתהדר במנוע טורבו מבית אאודי בנפח 2.5 ליטרים, המייצר 415 כוסות עם תיבת הילוכים ידנית של חמישה הילוכים.

ככה זה נראה מפנים (מתוך האתר הרשמי של Donkervoort)ככה זה נראה מפנים (מתוך האתר הרשמי של Donkervoort)

כיאה לרכב ספורט קל, גוף הרכב והשלדה מיוצרים מחומרים קלים המאפשרים לו לשאת משקל כולל של 700 ק”ג בלבד, כאשר במקביל הוא מתאפיין בצמיגי Nankang AR-1 אשר נוסו ע”י החברה על פני אלפי קילומטרים על כביש ומסלול ייעודי.

כלל השדרוגים שאוזכרו לעיל מאפשרים לרכב להאיץ מ-0 ל-100 ב-2.7 שניות בלבד ולהגיע למהירות שיא של 280 קמ”ש. מה שלא פחות מרשים הוא מה שציינו קודם לכן, ההתמודדות יוצאת הדופן עם המהירות בפניות.

לנהגים אשר מתכוונים ליהנות מהרכב “עד הסוף” החברה מציעה גם מספר שדרוגים דוגמת מערכת ABS משופרת, מערכת קירור דיפרנציאלית, גלגלים מסיבי פחמן ועוד.

החברה מציינת כי היא תייצר רק 70 יחידות מהגרסה החדשה כשהמחיר יעמוד על כ-200 אלף דולר – מספר רכבים אגב כבר הוזמנו ע”י המכורים לדבר…

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה באזור המוטורי? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את האזור המוטורי. נתראה בכתבה הבאה!