הדור החדש של גרסת הביצועים של הQ3 נוחת בישראל – הפעם גם בגרסת קופה, בנוסף לזו הרגילה - עם מנוע חזק משמעותית מהדגם היוצא: עם הספק מרבי של 400 כ"ס (33 כ"ס יותר מהדגם היוצא) ומומנט שיא של 49 קג"מ (בין הטווחים של 1,950 עד 5,850 סל"ד) המהירות המרבית עומדת על 250 קמ"ש וה-RSQ3 מאיץ מ-0 קמ"ש ל-100 קמ"ש תוך 4.5 שניות בלבד.

לטובת התנהגות הכביש הספורטיבית Audi מציעה מערך מתלים RS ספורטיבי, הנמכת מרכב של 10 מ"מ ומערכת בלימת RS חדשה משופרת. בגזרת אבזור הבטיחות, מציעה ה-RSQ3 בלימה אוטונומית, תיקון סטייה מנתיב, חיישני חניה קדמיים ואחוריים, מצלמת נסיעה לאחור ובקרת שיוט אדפטיבית.

הרכב כולל בנוסף שיקוף הטלפון הנייד על גבי המסך הראשי, מערכת שמע משודרגת תוצרת B&O הכוללת 16 רמקולים, מושבי ספורט קדמיים מתכווננים חשמלית, דלת תא מטען עם פתיחה וסגירה חשמלית, מערכת בקרת אקלים דיגיטלית מפוצלת לשני אזורי שליטה וכוללת פתח אוורור אחורי.

בנוסף כולל הרכב מפתח חכם המאפשר כניסה והתנעה ללא מפתח, חבילת תאורה פנימית מורחבת הכוללת 30 גוונים, ריפוד עור משולב Alcantara, הגה קטום בעל 3 זרועות בחיפוי עור בשילוב מנופי העברת הילוכים, מראות חשמליות חיצוניות מתכווננות ומתקפלות עם חימום ועוד.

למעוניינים מוצעת גם חבילת RS הכוללת בנוסף מערכת פליטה ספורטיבית, חימום למושבים הקדמיים, מושבי ספורט RS וחישוקי 21".

גם ניסאן ג’וק החדש כבר כאן

ומכאן נעבור לרכב יותר שגרתי אך עם עיצוב פחות שגרתי: ניסאן ג'וק החדש מושק בישראל עם מנוע טורבו בנפח ליטר אחד ו-117 כ"ס, ובשלוש רמות גימור. בכולן מפרט בטיחות זהה, הכולל, בין השאר, בלימה אוטונומית למניעת תאונה תיקון סטייה מנתיב ואורות גבוה המוחלפים אוטומטית. 

ניסאן ג'וק. ישחזר את הצלחת קודמו? (יח"צ)ניסאן ג'וק. ישחזר את הצלחת קודמו? (יח"צ)

רמות הגימור נבדלות ביניהן בעיקר בפריטי עיצוב (ובחימום מושבים, שקיים רק ב-N-דיזיין שכוללת גם מושבי חצי-עור בעיצוב שונה), וכולן כוללות דיבורית בלוטות', בקרת שיוט, תאורת אוירה, חיישני חניה אחוריים, שמשות אחוריות כהות, פנסי LED קדמיים ועוד. מחיר הג'וק החדש יעמוד על החל מ-125 אלף שקלים.

ומה החדשות לגבי ה-DS9?

אחרי שבחנו כאן במדור הרכב את ה-DS7, אנחנו מבשרים לכם כי DS הציגה בחו"ל את ה-DS9, האינטרפרטציה הייחודית של DS למכונית הסאלון, קטגוריה בסכנת הכחדה עקב אופנת הג'יפונים.

DS9. כבר הוצג בעולם (יח"צ)DS9. כבר הוצג בעולם (יח"צ)

ה-DS9 יוצע עם מערכות בטיחות מתקדמות, כולל מערכת מבוסס אינפרא אדום לראיית לילה ומערכת חניה אוטומטית. ה-DS9 יוצע בגרסאות היברידיות נטענות, בהתחלה בהספק של 225 כ"ס, ובהמשך בהספקים נוספים של 250 ו-360 כוחות סוס.

ה-DS9 יציע אפשרות לפתוח את הרכב באמצעות סמארטפון, ואת עיצוב תא הנוסעים הייחודי תוכלו לראות בתמונות.

זו התמונה המדוברת... (יח"צ)זו התמונה המדוברת... (יח"צ)