שתי מכוניות חדשות הושקו בישראל לאחרונה, משתי קצוות הסקאלה: אחת היא אופל קורסה החדשה, והשנייה היא השברולט סילברדו החדשה.

אופל Corsa החדשה תוצע בשתי רמות אבזור: EDITION PLUS ו-GS LINE. רמת הכניסה, EDITION PLUS תציע רשימת אבזור בטיחות ארוכה במיוחד שעיקריה – מערכת בלימת חירום אקטיבית (עד 85 קמ"ש), מערכת לשמירת נתיב הנסיעה הכוללת התרעת סטייה מנתיב הנסיעה ותיקוני היגוי אקטיביים, זיהוי תמרורי תנועה והמלצה לשינוי המהירות בבקרת השיוט, מערכת למניעת סנוור והחלפת עצמת התאורה בהתאם לתנאי הדרך, התרעת סכנת התנגשות מלפנים, התרעת סטייה מנתיב, התרעת ערנות נהג, 6 כריות אוויר (עם נטרול כרית קדמית בעת הסעת ילד), עוגני איזופיקס, התרעת אי חגירה מלפנים ומאחור ועוד.

ברשימת האבזור עוד ניתן למצוא מחשב דרך עם מבחר נתוני נהיגה, בקרת שיוט עם מגביל מהירות, שלושה מצבי נהיגה (ECO, NORMAL, SPORT), פנסים קדמיים LED מלאים, תאורת  LED ליום, מעבר אוטומטי בין אור גבוה לנמוך, מצלמת חניה אחורית 180 מעלות, חיישני חניה אחוריים הכוללים תצוגה גרפית, מערכת מולטימדיה עם מסך 7 אינץ' עם ממשק Apple CarPlay, לוח מחוונים עם מסך 3.5 אינץ' צבעוני, בלם יד חשמלי, מראה פנימית מתכהה (אלקטרו-כרומטית), חיישני גשם, חישוקים קלים במידה 16 אינץ' ועוד.

אופל קורסה. תאורת  LED ליום (יח"צ)אופל קורסה. תאורת  LED ליום (יח"צ)

רמת האבזור GS LINE תוסיף לכל אלה – מערכת בלימת חירום אקטיבית בעלת טווח מוגדל (עד 140 קמ"ש), בקרת שיוט אדפטיבית כולל פונקציית עצירה (פעילה מ-0 קמ"ש), התרעה על הימצאות רכב בשטח המת של שדה הראיה, מערכת מורחבת לזיהוי תמרורים, חיישני חניה קדמיים ואחוריים עם תצוגה גרפית, פנסי ערפל לד ופנסי לד אחוריים, כניסה והתנעה ללא מפתח, בקרת אקלים, מראות צד מתקפלות חשמלית, גג זכוכית פנורמי, חישוקים קלים במידה 17 אינץ', מושבים ספורטיביים תומכים בריפוד בד שחור עם פס אדום, פגושים ספורטיביים, אגזוז כפול, דוושות אלומיניום וחלונות אחוריים כהים. בתוספת תשלום ניתן יהיה לקבל צביעה דו גוונית (גג שחור) וכן מערכת פנסי LED MATRIX האדפטיביים המאפשרים נסיעה באורות גבוהים מבלי לסנוור את הבאים ממול.

הקורסה תוצע עם 4 שנות אחריות (או 129 אלף קילומטר, המוקדם מביניהם) במחיר של 106 אלף שקלים לרמת הגימור Edition Plus עם 100 כ"ס, או במחיר של 119 אלף שקלים לרמת הגימור GS LINE עם 130 כ"ס.

שברולט סילברדו החדשה

ועכשיו נעבור למכונית יותר... גדולה. הסילברדו החדשה של שברולט ישווק עם מנוע דוראמקס V8 טורבו-דיזל בנפח 6.6 ליטר בהספק של 445 כ"ס ומומנט מרשים (מרשים זה אנדרסטייטמנט!) של 124.5 קג"מ, המשודך לתיבת הילוכים אוטומטית חדשה בעלת 10 יחסי העברה - כולל הילוך יתר, מערכת בחירת תחומי הילוכים ומצב גרירה.

הסילברדו ישווק עם רשימת אבזור הכוללת אבזור בטיחות אקטיבי כסטנדרט בכל רמות הגימור: התראת שטחים מתים, בלימה אוטונומית, מצלמת 360,התראה על התנגשות מלפנים, סטייה מנתיב, מצלמת ארגז, מצלמת רוורס ומצלמת וו גרירה.

שברולט סילברדו החדשה (יח"צ)שברולט סילברדו החדשה (יח"צ)

עוד ברשימת האבזור: מצלמת מראה HD, שחרור ונעילה חשמלית לדלת הארגז כולל פתיחה וסגירה חשמלית, מערכת עזר לזינוק בעלייה, מערכת Hill Descent Control - מניעת הידרדרות בירידות, כפתור בלם-אגזוז לבלימה אפקטיבית בנסיעה במדרון. בנוסף לאבזור נוחות עשיר במיוחד עם מושבים קדמיים מאווררים ומחוממים, מושבים אחוריים מחוממים, Head-up Display תצוגה צבעונית בגודל " 15 המוקרנת על השמשה הקדמית, משטח טעינה אלחוטי לנייד, מושבים לנהג ולנוסע, עם כיוון חשמלי, ריפודי עור למושבים, מראות צד גדולות עם כוונון, קיפול, הארכה וחימום חשמלי, חלון גג חשמלי, מערכת שמע Bose עם 7 רמקולים, מרכז מידע לנהג על גבי מסך 8 אינץ', פנסים אחוריים עם תאורת LED ועוד.

מחירי הסילברדו: (כנהוג בסגמנט, כל המחירים הם לפני מע"מ)

  • LT מורחבת 2X4 204,990 שקלים
  • LT מורחבת 4X4  227,990 שקלים
  • LTZ מורחבת  4X4 שישה מקומות 247,990 שקלים
  • LTZ+ מורחבת 4X4 חמישה מקומות 251,990 שקלים
  • LT קבינה כפולה 4X4 239,990 שקלים 
  • LTZ קבינה כפולה 44X שישה מקומות  262,990 שקלים
  • LTZ+ קבינה כפולה 4X4 חמישה מקומות  269,990 שקלים

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה באזור המוטורי? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את האזור המוטורי. נתראה בכתבה הבאה!