בימים בהם נבחרת ישראל בכדורגל מנסה להשיג נקודות במוקדמות אליפות אירופה ולא כל-כך מצליחה ונבחרת הכדורסל של ישראל צופה מהבית ב-12 נבחרות אירופאיות אחרות משחקות באליפות העולם בכדורסל, דווקא בספורט קבוצתי אחר והרבה פחות פופולרי בארץ נבחרת ישראל עושה חיל - בבייסבול.

נבחרת הבייסבול של ישראל עלתה הערב (שלישי) למאזן 0:4 באליפות אירופה אחרי שגברה על נבחרת בריטניה 4:7. בכך, ולאחר שכבר גברה על צ’כיה בפתיחה, על שבדיה בתום משחק צמוד ועל גרמניה באינינג עשירי ודרמטי, הבטיחה הנבחרת את העפלה לרבע הגמר מאחד משני המקומות הראשונים. היא תסיים במקום הראשון בבית אם תנצח במשחק האחרון את הולנד, המדורגת הגבוהה בבית. אם תפסיד, תגיע לרבע הגמר מהמקום השני בבית.

הכחולים-לבנים פיגרו 3:2 מול הבריטים באינינג החמישי, אבל ידעו לחזור ולהתעלות ברגעי ההכרעה כדי לעלות ל-4:6 בדרך לניצחון מרשים בסיום המשחק.

סימון רוזנבאום חובט (מרגו שוגרמן)סימון רוזנבאום חובט (מרגו שוגרמן)

באליפות משתתפות 12 נבחרות ופרט לישראל הנבחרת היחידה שמחזיקה במאזן מושלם של 0:4 היא איטליה, שנמצאת בראש בית ב’. חמש הנבחרות שיסיימו במקומות הראשונים באליפות יעפילו לטורניר על ההעפלה לאולימפיאדה, בו תיקח חלק גם נבחרת אחת מאפריקה. כפי שזה נראה כרגע, לישראל יש סיכוי גבוה מאוד להיות בטורניר הזה.

הנבחרת הישראלית בבייסבול (מרגו שוגרמן)הנבחרת הישראלית בבייסבול (מרגו שוגרמן)