קבוצת האופניים סטארט אפ ניישן תחדש את עונת המירוצים שלה לפני רוב הקבוצות הגדולות בעולם כבר בעוד מעט יותר מחודש - במירוצים שיעניקו הזדמנות לרוכבים הישראלים שלה להתמודד על המקום היוקרתי בהרכב לטור דה פראנס.

המירוץ הראשון הקבע כבר ל-2 ביולי, לטור  סיביו ברומניה, טור של ארבעה ימים - הכולל גם קטעים הרריים - שאליו יישלחו הרוכבים הישראלים של הקבוצה למבחן חשוב כדי לקבוע מי ישובץ להרכב לטור דה פראנס ואחריו לג׳ירו דה איטליה ולוולטה אספניה. שלושת הגראנד טורים הגדולים בעולם האופניים שיערכו בזה אחר זה כאשר הטור דה פראנס יוזנק ב-29 באוגוסט. 

רוב בקבוצות הגדולות בעולם יחלו את מירוצים באוגוסט כאשר המירוצים הגדולים - וורלד טור - יחלו בבליץ כמעט חסר תקדים. עם המירוצים ביולי, כולל טור בפולין באמצע החודש וטור בורגוס בספרד לקראת סוף יולי - סטראט אפ ניישן תתחרה ב-42 מירוצים - כולל מירוצי שלבים רבים - בכ-4 חודשים.

גיא שגיב וגיא ניב (שחר גרוס)גיא שגיב וגיא ניב (שחר גרוס)

״התכנית להתחיל מוקדם נועדה לתת לנו הזדמנות לבחון את ״פרוטוקול הקורונה״ - הנהלים לשמירת בריאות הרוכבים והצוות - וגם להעניק הזדמנות לרוכבים להשיג את המקום בהרכב למירוצים הגדולים ובעיקר לטור״, אמר מנהל הקבוצה צ׳ל קרלסטרום

שלושת הישראלים הבכירים עם הסיכויים הריאלים לטור הם אלוף ישראל גיא שגיב, עמיתו גיא ניב ועומר גולדשטיין. שלושתם ישובצו כמראה לטור הרומני. ״זה יהיה מוקדם משציפיתי אבל אני מאושר להזדמנות ואהיה מוכן״, אמר גיא ניב שהצליח בעונה שעברה לסיים את הג׳ירו. גיא שגיב אמר: ״אחרי חודשיים של אימוני טריינר בלתי פוסקים תחת עוצר קורונה ועכשיו לא מעט אימונים מאז שהרשו לנו לצאת - אני רעב לדבר האמיתי ומאמין שאנצל את ההזדמנות״.

הבעלים של הקבוצה סילבן אדאמס הביע  שביעות רצון רבה מההחלטה לחדש את העונה מוקדם: ״העולם חוזר בעקביות  לשגרת קורונה וכך גם עולם הספורט, עם כל אמצעי הזהירות המתבקשים. אני מוכן להבטיח שנהיה מוכנים לאתגרים הגדולים שמחכים לנו החל מהמירוץ הראשון ברומניה וכמובן במירוצים הגדולים ובראשם הטור דה פראנס. התגעגעתי לקבוצה במירוצים ואני בהחלט שוקל להגיע כבר למירוץ הראשון ברומניה”. 

סילבן אדאמס (חגי מיכאלי)סילבן אדאמס (חגי מיכאלי)