תמנע נלסון לוי וגילי כהן פספסו הערב (שישי) זכייה במדליות הארד בגראנד סלאם דיסלדורף בג’ודו. למרות זאת, נלסון לוי, מבססת את מעמדה בין הטובות ביותר במשקל של עד 57 ק”ג בעולם ועושה צעד נוסף לעבר אולימפיאדת טוקיו 2020. מנגד, גילי כהן פספסה מדליה, תוך שניסתה לצמצם פערים מגפן פרימו אחרי תקופה קשה שכללה פציעה בברך - כך שכהן ככל הנראה לא תהיה במשחקים האולימפיים. פרימו הצעירה מתקרבת להופעת בכורה במעמד.

המאבק על הכרטיס במשקל של עד 52 ק”ג לנשים הגיע לשיאו בגרמניה. זה קרה בגלל שגפן פרימו (8 בדירוג אחרי קיזוז הספורטאיות מאותה במדינה) הודחה מהתחרות בסיבוב השלישי על ידי יריבה מונגולית. מי שנאבקת מולה על הכרטיס האולימפי, גילי כהן (15 בדירוג אחרי קיזוז הספורטאיות מאותה המדינה), הציגה יכולת גבוהה בתחרות לראשונה מאז שחזרה מהפציעה בברך וניסתה לצמצם פערים ממנה בדירוג האולימפי.

כהן פתחה בניצחון בסיבוב השני בזכות ריתוק על יריבה מפרו. לאחר מכן פגשה את המרוקאית סומליה יראאו וגברה עליה בעונשים בניקוד זהב. ברבע הגמר התמודדה מול אנה פרס הספרדייה וניצחה אותה בניקוד הזהב, אלא שבחצי הגמר נאלצה לפגוש את אוטה אבה, היפנית הדומיננטית שמחזיקה בתואר אלופת העולם - וירדה לקרב על מדליית הארד אחרי שהפסידה לה.

גפן פרימו מתחרה (חגי מיכאלי)גפן פרימו מתחרה (חגי מיכאלי)

בקרב על הארד היא התמודדה מול אנג’ליקה דלגאדו האמריקאית והפסידה לה די מהר. כעת יש להמתין ולראות כיצד תוצאותיה ישפיעו על הדירוג שלה בעולם, בהשוואה לפרימו, כדי לדעת האם המירוץ לקריטריון הסתיים מבחינתה סופית. הדירוג הסופי יתפרסם במהלך השבוע הקרוב, בו היא תצטרך להתפלל לנס כדי להיכנס לטופ 12 ולהיות במרחק של עד שלושה מקומות דירוג מפרימו, מה שלא סביר שיקרה.

ב-57 ק”ג, תמנע נלסון לוי גילתה יכולה אדירה והרבה מוטיבציה. היא ניצחה בתחילת הדרך את היריבה המקומית פאולינה סטרקה עם איפון, לאחר מכן ניצחה גם יריבה מאנגולה ועלתה לרבע הגמר, שם היא נעצרה על ידי יריבה צרפתייה. נלסון לוי ירדה לבית הניחומים, התאוששה וניצחה בצורה מרשימה מתחרה מרוסיה ועלתה לקרב על מדליית הארד מול סומייה דורג’סורן המונגולית, בקרב שבסיומו הישראלית סיימה במקום החמישי. בכל זאת, היא זכתה בניקוד חשוב לדירוג העולמי שלה וניתן לומר כי היא חזרה לכושר נהדר.