האם יימצא פתרון למשבר במכון וינגייט? בעקבות הפגנת עובדי מכון וינגייט ששיבשה את אולימפיאדת הילדים שהייתה אמורה להיערך שם אתמול (חמישי), במשרד התרבות והספורט שוקלים האם להתערב בסכסוך והם צפויים לזמן העובדים לפגישת במטרה להגיע להסכם קיבוצי חדש.

מנכ”ל משרד התרבות והספורט, רז פרויליך, צפוי לזמן ללשכתו בשבועיים הקרובים את נציגי ועד העובדים של המכון, הנהלת המכון, אנשי משרד האוצר וראשי מינהל הספורט על מנת לדון במצב. אומנם המגעים לקיום הפגישה המדוברת כבר החלו, אך זו תתקיים רק אם הנהלת המכון לא תגיע להסכם קיבוצי בשבוע הקרוב.

מנכ"ל משרד הספורט רז פרויליך (צילום: יוסי שטיינר)מנכ"ל משרד הספורט רז פרויליך (צילום: יוסי שטיינר)

יחד עם זאת, במשרד התרבות והספורט מאוכזבים מההתנהלות של עובדי המכון, שפגעו באחד מהאירועים הגדולים של משרד התרבות והספורט אחרי מגפת הקורונה. מעבר לכך שמדובר בהשקעה של מיליוני שקלים שירדה לטמיון, הכעס הוא בעיקר משום שהמהלך נעשה על גבם של הילדים שנותרו מחוץ לשערי המכון הסגורים.

גורמים במשרד התרבות והספורט מתחו ביקורת ואמרו: “אלפי ילדים באו מאזורים שונים ברחבי הארץ למכון וינגייט כדי להשתתף באירועים הללו, הם חיכו לזה חודשים ארוכים. זו הייתה אמורה להיות חגיגה אמיתית וכאב לנו בעיקר על הילדים וההורים בסופו של דבר”.

עובדי מכון וינגייט (פרטי)עובדי מכון וינגייט (פרטי)

בנושא אחר, במשרד התרבות והספורט צפויים לבצע שינויים ומינויים חדשים בתפקידים הבכירים. רועי ברקוביץ’ יחליף בקרוב את שלמה סביה וינהל את האגף להכשרת מאמנים ומדריכים. ברקוביץ’ היה מפקח החינוך הגופני של מחוז מרכז במשרד החינוך, ובקרוב הוא יעבור לעסוק בתחום האימון בספורט שדורש רפורמה עמוקה ומשמעותית.

במשרד התרבות והספורט צפויים לפרסם בקרוב גם מכרז חיצוני לתפקיד סגן ראש מינהל הספורט, בו מכהן כעת דודו מלכא, שאמור לעזוב בדצמבר. בתום המכרז הפנימי שנעשה לתפקיד הוחלט לפסול את כל המועמדים, כך שבקרוב המשרד ייצא למכרז חיצוני בכפוף לאישור ועדת חריגים של משרד האוצר. בספורט הישראלי יש מי שלוטשים עיניים למשרה שנחשבת לאחת מהחשובות בתחום, אך המכרז טרם פורסם.

פאדיחה של השופט: שרק מוקדם לסיום וחזר בו