ועדת הקורונה בכנסת דנה היום (שני) בהשבת הספורט העממי ויו"ר הוועדה, ח"כ יפעת שאשא-ביטון (הליכוד-כולנו) הדגישה את "החובה להיות קשובים לעם, וענף הספורט הלא-תחרותי, הוא תעשיה נרחבת שמהווה פרנסה לאנשים רבים, ולכן צריך לפתוח גם אותה". שאשא-ביטון, דרשה ממשרד הבריאות לנהל שיח מהיר ויעיל עם איגודי הספורט העממי, כדי לאפשר פתיחה של ענפים אלו לפי מתווה מוסכם.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לא חלום: לשים גול עם מייקל ג'ורדן בפיפא

לדברי יואל רזבוזוב (יש עתיד-תל"ם) מדובר בדיון חשוב, שרבים הממתינים לתוצאותיו, לא רק לכדורגל אלא גם לטניס ולענפי ספורט נוספים. חייב להיות מתווה לאפשרות לפתיחת ענפים מסוימים. בנוסף, קבוצות צריכות לתכנן את התקציב לשנה הבאה, וחלק משמעותי מתקציבן מגיע ממכירת כרטיסים ומנויים, וללא מתווה ברור לכך – לא ניתן יהיה להתקדם לגיבוש תקציב שכזה. 

ח"כ יואל רזבוזוב (נעם מורנו)ח"כ יואל רזבוזוב (נעם מורנו)

חי גוזלן, מנהל באיגודי הספורט, הזהיר מקריסת ליגת מקומות העבודה, וטען כי נדרשים רק כמה ימי פעילויות כדי לסיים את הליגה. "עמדנו בכל כללי התו הסגול, ועוד החמרנו עליהם – אך חובה עלינו לסיים את הליגה".

ד"ר חורש דור-חיים, פיזיולוג מאיגוד רופאי הציבור, הוסיף את התרומה לבריאות בפעילות גופנית, העומדת בכללי הריחוק, והמייחד את ליגת מקומות העבודה הם אנשים מבוגרים יותר ולכן מקדמי-סיכון, ולכן להפריד מבוגרים לצעירים בפעילות כזו. אילן סויסה, יו"ר ארגון מדריכי ריקודי עם, הזהיר כי אנשים הגיעו לפת לחם, בגלל הבלבול בהנחיות. 

נורית שרביט, נציגת משרד התרבות והספורט, סיפרה על מתווה פתיחה הדרגתי לענפי הספורט השונים, אך כרגע לא אושרה פתיחת ענפי הספורט העממי, ואילו ד"ר אפרת אפללו, מנהלת המחלקה לחינוך במשרד הבריאות, הדגישה את התהליך ההדרגתי ההכרחי, הנבחן ביסודיות ובאיטיות, לאור תוצאותיו.