בית משפט השלום לתעבורה בחיפה הרשיע את הנהגת בת ה-35 שדרסה את האתלטית נועה חייט ז”ל, בגרימת מוות ברשלנות. הנהגת המורשעת, דרסה את האתלטית המצטיינת בחודש אוגוסט 2018 עת שרכבה על אופניים בדרך פרויד בעיר הכרמל.

“נזכיר מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה"ד טל עופר עולה כי ביום  15.08.18 בסביבות השעה 18:00 נהגה הנאשמת ברכב פרטי ברחוב וינשל בחיפה מכיוון כללי מערב למזרח. באותה עת רכבה נועה חייט ז"ל ילידת 1997 על אופניים בנתיב הימני של המסלול הנגדי לנסיעת הנאשמת בכביש. בהגיע הנאשמת לצומת, ועל אף שהבחינה במנוחה שמתקרבת ברכיבה לעבר הצומת, פנתה הנאשמת שמאלה וחסמה עם הרכב את דרכה של המנוחה. כתוצאה מכך פגעה המנוחה עם האופניים בדלת ימנית  קדמית של הרכב והוטלה על הכביש. כתוצאה מהתאונה נגרמו למנוחה פגיעות קשות ומותה נקבע במקום”, נכתב בהכרעת הדין. 

נועה חייט ז"ל (פייסבוק)נועה חייט ז"ל (פייסבוק)

חייט שהלכה לעולמה בגיל 20 בלבד, עסקה בספורט, הצטיינה באתלטיקה והשתתפה באליפויות ישראל. בנוסף, עסקה גם ברכיבה על אופניים וכן בטריאתלון. מעבר להיותה ספורטאית מצטיינת, תוארה נועה כאדם מלא טוב לב, נעימה, צנועה ואהובה על כל מכריה. 

כבר כשהייתה בת 17, ב-2015, זכתה נועה במדליית ארד באליפות ישראל לבוגרות בריצת 10,000 מטר, הישג אותו שחזרה בשנה שלאחר מכן. כמו כן, היא זכתה בתואר אלופת ישראל בריצות שדה וכן סיימה כסגנית אלופת ישראל בטריאתלון לנוער. בנוסף, חייט חתומה גם על הישגים מרשימים נוספים - אלופת ישראל לנערות בריצת כביש ל-3 ק”מ ב-2016, סגנית אלופת ישראל 2014 לקדטיות במרוצי כביש, מקום שלישי באליפות ישראל באופני כביש וב-2013 אף זכתה במדליית הארד במכביית הנוער בריצת 3,000 מטר.