אלכס שטילוב וארטיום דולגופיאט עמדו במשימה שלהם והשיגו באופן מעשי את הקריטריון למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. השניים עשו זאת באליפות העולם בשטוטגרט שנמשכה גם היום (שני), אך הם עדיין ממתינים להודעה הרשמית מהאיגוד העולמי. שטילוב השיג רשמית את הקריטריון, כאשר דולגופיאט ימתין לסיום האליפות ב-12/10.

שטילוב לא העפיל לגמר הקרב רב לאחר שהוא סיים במקום ה-30 את שלב המוקדמות, אבל בגלל שמנקים מתעמלים שנכנסו דרך קבוצות והכניסה היא רק למתעמל אחד ממדינה, שטילוב קיבל את אחת מ-12 הכרטיסים שחולקו כאשר סיים במקום השביעי לאחר הניקוי של אותם המתעמלים. אולימפיאדה רביעית למתעמל הוותיק.

אלכס שטילוב (שחר גרוס)אלכס שטילוב (שחר גרוס)

דולגופיאט עלה לגמר הקרקע בציון של 15.033, שהציב אותו במקום הראשון. שמונה העפילו לגמר, אבל בגלל ששישה מתוך השמונה זכו כבר בכרטיס במסגרת המדינתית - השניים שהעפילו לגמר, בהם כאמור גם דולגופיאט, זכו אוטומטית בכרטיס לטוקיו. גמר הקרקע יהיה ב-12 באוקטובר, לאחר יום הכיפורים, ושם הוא ינסה לזכות במדליה אחרי שזכה בעבר במדליית הכסף.

מתעמלת המכשירים ליהיא רז לא תהיה במשחקים האולימפיים בטוקיו משום שאינה עומדת בקריטריון הישראלי. יש לציין כי המתעמל אנדריי מדבדב כרגע לא בתמונת הקריטריון לפי אליפות העולם, אבל יש לו עוד סיכוי להיכנס דרך גביעי העולם.

ארטיום דולגופיאט (איציק בלניצקי)ארטיום דולגופיאט (איציק בלניצקי)