אחרי שנה בלי מנכ"ל, בחודש הקרוב צפוי להתמנות לתפקיד נציג חדש שינהל את המכון הלאומי. הוועדה לאישור מינויים בחברות הממשלתיות אישרה אתמול (שלישי) את מינויו של שי אברהמי לתפקיד וכל שנותר הוא רק להמתין לאישור שרת התרבות והספורט מירי רגב.

המינוי של אברהמי התעכב במשך חודשים בגלל ענייני בירוקרטיה ואישורים של ועדות נוספות, כמו ועדת האיתור ודירקטוריון המכון, בהליך ארוך שבקרוב צפוי להגיע לסיום. כעת ממתינים במשרד הספורט לקבלת הפרוטוקול הסופי ואת כתב המינוי, ולאחר מכן השרה תיפגש עם אברהמי ותחתום על הבאתו - ובכך יושלם המינוי.

השרה רגב עדיין לא קבעה פגישה עם המנכ"ל המיועד, אך היא תצטרך לאשר את המינוי בגלל שמדובר בתאגיד שנמצא באחריותה. יש לציין, כי בגלל הבחירות לכנסת נאסר על שרים לאשר מינויים שכאלה, משיקולים פוליטיים, אך השרה ביקשה אישור חריג לכך משום שמדובר במינוי דחוף וקריטי. רק לאחר שיקבלו כל האישורים הנדרשים, הוא יוכל להיכנס לתפקידו. כעת בווינגייט מקווים שהשרה תאשר זאת וטוענים כי הכל שאלה של האם רגב תרצה לעסוק בכך בימי בחירות. 

הבריכה של וינגייט (איציק בלניצקי)הבריכה של וינגייט (איציק בלניצקי)

אברהמי בן ה-53 הוא יוצא יחידה מסווגת בצה"ל, ומהנדס תעשייה וניהול עם תארים במינהל עסקים ובמדיניות ציבורית. בעבר שימש כמנכ"ל עיריית שוהם ומנכ"ל המועצה האזורית דרום השרון, לאחר שעבד כסמנכ"ל מינהל של בתי החולים הדסה. כעת הוא ייכנס לאחד מהתפקידים המאתגרים ביותר, במטרה להרים את המכון שעבר הזנחה קשה במשך עשרות שנים ולאחרונה הפך לתאגיד.

בפניו של אברהמי יעמדו אתגרים רבים. הוא יצטרך לנסות ולהפוך את מכון וינגייט למתקן מוביל, ולכזה שהאיגודים והספורטאים ירצו להגיע אליו. נכון לעכשיו התוכנית האסטרטגית למבנים החדשים עדיין לא אושרה, אך המכון כולו יצטרך לשדרג את התשתיות שלו באופן בהול עם השקעה גדולה שצריכה לבוא מהמדינה שמוערכת בכחצי מיליארד שקל לפחות.

בנוסף, המכון יצטרך להכניס טכנולוגיה ושירותים משלימים, בין היתר עם שדרוג מקצועי לבית הספר למאמנים, הקמת יחידות מחקר ובניית תוכנית מסודרת לשדרוג המתקנים עבור הספורטאים. במקביל, יתקיימו במכון דיונים על המחירים שהמקום גובה מהאיגודים השונים, משום שחלקם נמצאים בחובות על השימוש במתקנים. כמו כן, אברהמי יצטרך לפתור בעיות פנימיות אל מול עובדי המכון ולדאוג לרווחתם.