איגוד ההתעמלות אישר עקרונית את אירוח אליפות אירופה בהתעמלות אמנותית. ישיבת ההנהלה שהתכנסה אמש (שלישי) אישרה באופן פורמלי את הבאתה של התחרות היוקרתית לארץ והיא ככל הנראה תהיה ב-2022 ולא כפי שתוכנן בתחילה. כל שנותר הוא רק לסגור זאת מול האיגוד האירופאי.

כזכור, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, ישראל הגישה בקשה לאירוח ב-2021 אך בסופו של דבר הוחלט ללכת על הבאת התחרות לשנה שלאחר מכן, משום שהיא תהיה משמעותית יותר וככל הנראה תהווה קריטריון לאליפות העולם שתתקיים אחריה. מי שצפויה לארח את אליפות אירופה ב-2021 היא בולגריה, כאשר הפרטים ייסגרו בקונגרס האירופאי בטביליסי שבגיאורגיה בסוף החודש.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מסי מסוגל? עבר 7 שחקנים וכבש שער היסטרי

בתוך כך, באיגוד החליטו לארח גם את הקונגרס האירופאי בישראל בשנת 2021, עם נציגים מ-50 מדינות שונות מרחבי היבשת, והוא ככל הנראה יתקיים באילת. מדובר בצעד משמעותי בהפיכתה של מדינת ישראל למעצמה בענף ההתעמלות באירופה, זאת לאחר שגם בחודש אוקטובר הקרוב תתקיים בארץ אליפות אירופה באקרובטיקה.

בישיבת ההנהלה האחרונה הוחלט לנסות ולקדם את ההליך להקמת בית לאומי עבור ההתעמלות במכון וינגייט, בתנאי שאולם ברלין יעמיד לרשות המתעמלים תנאים הולמים ובתנאי שיוקם אולם ענק דמוי אוהל עבור לינוי אשרם בחודשים הקרובים, שם היא תוכל להתכונן לתחרות האולימפית של טוקיו 2020 בתנאים שהולמים את מעמדה כמתעמלת מהטופ העולמי.

אשרם, אגב, תצא לשתי תחרויות בימים הקרובים, כהכנה לאליפות העולם. היא תמריא ביחד עם ניקול זליקמן למינסק ולקלוז'. גם נבחרת ההתעמלות האמנותית תצא לשלוש תחרויות, כולל הופעה בקאזאן. ב-12 בספטמבר כל המתעמלות יטוסו לבאקו לאליפות העולם בהתעמלות אמנותית, שתהיה חשובה מאוד לקראת אולימפיאדת טוקיו.

בתוך כך, בסוף השבוע תערך באולם הדר יוסף שבתל אביב אליפות ישראל בהתעמלות מכשירים, כאשר ביום שבת יופיעו בה ארטיום דולגופיאט, אלכס שטילוב ואנדריי מדבדב, יחד עם מתעמלים נוספים מחו"ל. כל זאת, רגע לפני אליפות העולם שתהיה באוקטובר.