הפדרציה האירופאית לספורט אלקטרוני ("Esports Europe – The European Esports Federation" או בקיצור "EEF") נוסדה בבירת האיחוד האירופאי, בריסל. הפדרציה, המאגדת בעת הקמתה 23 איגודים לאומיים מכל רחבי אירופה והמדינות השכנות, וכן 3 חברות בעלות עניין משמעותי בענף הספורט האלקטרוני האירופאי, מייצגת כעת את האינטרס של 100 מיליון גיימרים אירופאיים (מתוכם מיליון וחצי גיימרים ישראלים). מטרת הארגון היא לאגד את הענף באירופה ולקדם אותו.

את המגעים להקמת הפדרציה הובילו חמישה איגודים לאומיים שנבחרו בהסכמה על ידי מדינות אירופה, והם ישראל, גרמניה, רוסיה, צרפת ובלגיה. הליך ההקמה החל במאי 2019 והסתיים בסוף השבוע האחרון עם נעילת הקונגרס האירופאי הראשון לספורט אלקטרוני.

לתפקיד נשיא הפדרציה נבחר האנס יאגנו (31) מגרמניה, אשר גם מוביל כנשיא את איגוד הספורט האלקטרוני הגרמני. במסגרת הבחירות לוועד נבחר הנציג הישראלי, עידו ברוש (24), ברוב מוחץ של 86% מהקולות.

עידו ברוש, יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי (מיכאל שוסטין)עידו ברוש, יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי (מיכאל שוסטין)

"הקמת הפדרציה האירופאית לוקחת את המשחק לרמה חדשה לגמרי. המהלך יאפשר לשחקנים, מועדונים ואיגודים לאומיים לקבל את הקול וההשפעה שמגיעים להם לעצב את עתידו של הענף. הגיימינג התחרותי [ספורט אלקטרוני] הוא העתיד של הספורט והבידור והשחקנים חייבים להיות חלק מההסכמות שמשפיעות על עתידו" מסר האנס יאגנו, הנשיא הטרי של הארגון, במסגרת מסיבת העיתונאים בקונגרס.

"זהו יום גדול עבור הגיימרים באירופה וגם בישראל. העמותה לגיימינג תחרותי בישראל אירחה את אחת הוועידות המקדימות לקונגרס בתל אביב והייתה גורם משפיע וחשוב בתהליך ההקמה של הארגון, שכבר מושך את כל הגופים האירופאיים הרלוונטיים בענף לשורותיו. כעת, אני מודה למדינות שבחרו בי לוועד וגאה מאוד שדווקא אני, הנציג הישראלי, קיבל את מירב הקולות בבחירות אלו. אעשה את מיטב המאמצים לקדם את הספורט האלקטרוני במישור האירופאי והבינ"ל וכמובן לפתוח עוד דלתות לשחקן הישראלי לתחרויות הבינלאומיות," מסר עידו ברוש.

עידו ברוש (IeSF)עידו ברוש (IeSF)

התפקיד החדש יתווסף לתפקידיו הקיימים של ברוש כיו"ר העמותה לגיימינג תחרותי בישראל, חבר וועד הפדרציה הבינ"ל לספורט אלקטרוני, ויו"ר משותף של הוועדה המארגנת של אליפות העולם באילת המתקיימת בשיתוף תנועת מכבי העולמית.