העיר ירושלים נבחרה לארח שוב את GFNY – גראן פונדו ניו יורק - מרתון אופני הכביש הבינ"ל הגדול בעולם, אשר ייערך ביום שישי ה-3 באפריל החל משעה 6:00 בבוקר. למעלה מ-2,000 משתתפים צפויים להשתתף השנה  ב-GFNY ירושלים מתוכם כ-500 משתתפים שיגיעו מ-18 מדינות שונות מרחבי העולם.

שני המקצים של המרתון: המקצה התחרותי - 125 ק"מ, המקצה הקצר - 75 ק"מ, שיעברו ברחובותיה המרכזיים של העיר ירושלים ובהרי ירושלים. שני המקצים שיוזנקו מרחבת היכל הפיס הארנה.

ראש העיר ירושלים משה ליאון: “ירושלים היא בירת הספורט של מדינת ישראל ואנו גאים לארח בעיר אירועי ספורט בינלאומיים יוקרתיים המציבים את ירושלים באופן בולט על מפת הספורט הבינלאומית. שבועיים אחרי מרתון ירושלים הבינ"ל אנו שמחים לארח גם את גראן פונדו ניו יורק, מרתון אופני הכביש הבין לאומי הגדול בעולם".

מרתון אופני הכביש הבינ"ל (באדיבות עיריית ירושלים)מרתון אופני הכביש הבינ"ל (באדיבות עיריית ירושלים)

GFNY ירושלים 2020 מתקיים ביוזמת משרד ירושלים ומורשת, עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים והיזמים שון גד, עופר שיטרית, יניב כהן, אילן זביב, ובהפקת חברת "כפיים". הטורניר יתקיים כחלק מתחרויות GFNY הבין לאומית המתקיימות ב-20 ערים מרכזיות ברחבי העולם ומנוהל על פי אותם חוקים, כאשר העיר ירושלים נבחרה לארח השנה את האירוע היוקרתי זו הפעם השלישית.

מסלול הרכיבה התחרותי, 125 ק"מ, הוא מאתגר במיוחד וכולל 2,700 מ' של טיפוס מצטבר. המסלול הארוך יעבור ברחובותיה המרכזיים של ירושלים ולאורך האתרים ההיסטוריים בה: הר ציון, העיר העתיקה, מגדל דוד, שער יפו, טיילת ארמון הנציב ,רחוב יצחק קריב, הכנסת, מוזיאון ישראל, יער ירושלים, עין כרם הרי יהודה, כביש 386, מנהרת האופניים הגדולה בישראל באורך של 2.1 ק"מ עד לנקודת הסיום באקווריום ישראל הסמוך לגן החיות התנכ"י.

המסלול הקצר יותר, 75 ק"מ, אינו תחרותי והוא כולל 1,700 מ' של טיפוס מצטבר ויעבור בחלקים נרחבים של המסלול הארוך.  כחלק מאירוע GFNY ירושלים 2020 תיערך יום לפני מרתון אופני הכביש תערוכת EXPO של אופניים יחד עם רישום המשתתפים במתחם התחנה הראשונה בירושלים.