מחקרים רבים מציינים כי פעילות גופנית היא הדרך היעילה והטבעית ביותר להגביר אנרגיה ולהתמודד עם מצבי לחץ, חרדה מתח ודיכאון.

פעילות ספורטיבית גם משפיעה באופן חיובי על תחושות שלמסוגלות עצמית ודימוי עצמי. בנוסף לכלל ההשפעות החיוביות של הספורט, הוא גם מחזק את הסולידריות והגיבוש החברתיים, מעודד לכידות חברתית מעבר לגבולות אתניים או מעמדיים ומעצים את תחושת השייכות. הדבר בולט במיוחד בספורט קבוצתי, במסגרתו תומכים/ות חברים/ות האחד בשנייה.

לצערנו הרב, חלק הארי מחברי קהילת הלהט"ב נמנעים מלעסוק בפעילות גופנית מאורגנת ובכך נמנעים מהם היתרונות המפורטים לעיל. ממצאי מחקר בינלאומי העלו כי למעלה ממחצית בני הנוער הלהט"בים נמנעים מפעילות גופנית. הדבר אף מחריף בקרב חברי/ות הקהילה הטרנסית אשר 40% מהם/ן ניסו להתאבד בשל חוסר קבלה.

חברי וחברות הקהילה רבים סובלים מתופעות של טרנסופוביה בזירה הספורטיבית. ספורטאים/ות טרנסים/ות סופגים/ות באימונים ובמשחקים מסרים טרנסופוביים ומיזוגניים שמייצרים את ההבנה שהזירה אינו מתאימה להצגת זהותם המגדרית האמיתית.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מתגייסים לטובת קבוצת טרנסבול

חלקם/ן אף אינם/ן מורשים להשתתף בפעילות ספורטיבית בהם למגדר איתם הם/ן מזדהים/ות. ספורטאים/ות טרנסים/ות צעירים/ות מקבלים/ות מסרים שעליהם/ן לבחור בין העיסוק בספורט לבין השלמה עם זהותם המגדרית. 

למעלה מ 80% מבני הנוער הלהט"בים דיווחו על הערות להט"בפוביות במהלך פעילות ספורטיבית.

מהי טרנסבול?

טרנסבול היא קבוצת כדורגל לחברים/ות על הקשת הטרנסית, שקמה במטרה להעניק לחבריה את תחושת השייכות במסגרת ספורטיבית תומכת ולא שיפוטית.

יצירת מסגרות ספורטיביות המותאמות לקהילה הטרנסית והמספקות לחברי הקהילה מרחב בטוח לפעילות שכזו, תאפשר לחברי הקהילה ליהנות מהיתרונות הגלומים בפעילות שכזו וגם תסייע גם לחיזוקה של הנראות הטרנסית בזירה הספורטיבית ובאמצעותה להיאבק בתופעות של להט"בפוביה בכלל ובספורט בפרט.

יחד עם זאת, הקמתה והפעלתה של קבוצת טרנסבול עולה כסף וכאן אתם/ן נכנסים/ות לתמונה. עזרו לנו לייצר מרחב בטוח לחברי/ות הקהילה הטרנסית לשחק כדורגל.

למתן תרומה לחצו כאן