סימן נוסף לסיום עונת 2019/20 בכדורסל הישראלי הגיע הבוקר (שבת) עם דיווח ב”גאזטה דלו ספורט” האיטלקי לפיו גם בליגה האיטלקית החליטו כי עונת 2019/20 בזירה המקומית תגיע לסיומה.

לפי אותו דיווח, הנהלת הליגה וראשי הקבוצות כבר מודעים להחלטה, שנובעת מכך שלא קיימים התנאים הטכניים והבריאותיים כדי להמשיך פעילות. כרגע, המוקד עובר לניסיון לדאוג לכך שהעונה הבאה תיפתח כמתוכנן, משימה שבפני עצמה לא אמורה להיות פשוטה, שכן ההפסדים של הליגה והקבוצות השונות בעקבות סיום העונה צפויים להגיע לכ-40 מיליון אירו, ובין 2 ל-3 קבוצות עשויות לפשוט רגל.

כמו כן, מדווח כי ייתכן שתוכתר אלופה לעונת 2019/20, כפי שעשו בליגה הליטאית שבוטלה כבר לפני מספר שבועות. ההודעה על הפסקת העונה אמורה להפוך לרשמית בימים הקרובים, כאשר ממשלת איטליה תאריך, כצפוי, את המגבלות בעקבות המגיפה, ואז היא גם תימסר לקבוצות.

אטורה מסינה (איציק בלניצקי)אטורה מסינה (איציק בלניצקי)

רק שלשום נודע שליגת ה-VTB, הליגה של מזרח אירופה שכוללת את כל הקבוצות הגדולות מרוסיה, הודיעה על סיום העונה, והזחקנים הזקים שוחררו חזרה לארצותיהם. כמו כן דווח שגם בליגה היוונית מתקרבים להחלטה דומה. כעת נותר רק לראות אם ליגת ווינר בארץ תתאים את עצמה למתרחש בליגות הבכירות הללו באירופה וסגור גם היא את העונה.