אכזבה עצומה לקבוצת הכדורסל של ריאל מדריד, שלא העפילה לחצי גמר הפלייאוף בספרד בטורניר המיוחד שמסיים את העונה במדינה. הבלאנקוס אמנם ניצחו במשחקם האחרון בטורניר, 88:97 על סראגוסה, אך איבדו סיכוי לעלות בשל ניצחונותיהן של ולנסיה ושל סן פבלו בורגוס.

הקבוצה של פבלו לאסו הייתה במקום השני בליגה, מרחק ניצחון אחד מברצלונה המוליכה, כשהעונה הופסקה בשל מגפת הקורונה. בספרד החליטו לחזור עם טורניר שיכלול את 12 הראשונות בליגה, שחולקו לשני בתים בני 6 קבוצות, כשמכל בית שתיים עולות לחצי הגמר.

הבלאנקוס היו כמובן פייבוריטיים בבית שלהם, אלא שאז הגיעו הפסדים מביכים לסן פבלו ולאנדורה, לצד נצחונות על ולנסיה וגראן קנאריה, והם לא היו תלויים בעצמם לפני מחזור המשחקים האחרון. לצערם, ניצחון של ולנסיה על גראן קנאריה וניצחון של סן פבלו על אנדורה חרצו את גורלם, והם סיימו את העונה מוקדם מהצפוי כשהם רק במקום השלישי בבית ב’, עם מאזן 2:3, בדיוק כמו סן פבלו שסיימה שנייה בשל הניצחון במשחק ביניהן.

ולנסיה, שסיימה בראש הבית, תשחק בפיינל פור מול באסקוניה שסיימה שנייה בבית המקביל ואילו סן פבלו, השנייה כאמור, תשחק מול הראשונה בבית המקביל - ברצלונה.