פנרבחצ’ה, סגנית אלופת טורקיה ויריבתה של מכבי תל אביב ביורוליג, עלולה להיות אחת הנפגעות הגדולות של נגיף הקורונה בספורט העולמי, לפי דיווחים שצצים היום (שבת) בטורקיה. במסגרת בדיקות באימון הקבוצה זוהו לפי דיווחים שישה שחקנים ואיש צוות מקצועי אחד עם תסמינים של נגיף הקורונה, והקבוצה כולה נלקחה באופן מיידי לבית החולים כדי לעבור בדיקות מקיפות.

על פי אותם דיווחים, שלושה מהשחקנים שנדבקו הם יאן ווסלי, קוסטאס סלוקאס ואחמט דובריילו. בנוסף, דווח כי גם מנהל הקבוצה, ג’נק רנדה, נמצא בין הנדבקים והועבר לטיפול נמרץ, אך הוא הכחיש זאת בחשבון האינסטגרם שלו.

קוסטס סלוקאס (איציק בלניצקי)קוסטס סלוקאס (איציק בלניצקי)

עד שלשום הליגות השונות בטורקיה עוד היו פעילות והתחושה במדינה בתחילת השבוע הייתה שהקורונה לא עוברת את הגבול אל תוך המדינה, אך כעת מספר החולים כבר עומד על 670 והחשש הוא שאליהם יצטרפו גם שחקני הקבוצה של זליקו אובראדוביץ’.

פנרבחצ’ה פרסמה הודעה רשמית בנושא, ומיד זכתה לתגובות אוהדות מכל היריבות הגדולות. כך למשל מגלאטסראיי נמסר: “אנחנו מקווים שקבוצת הכדורסל של פנרבחצ’ה ואנשי הצוות המקצועי יביאו חדשות טובות ויחזרו לבריאות בהקדם האפשרי, ומעבירים להם את איחולינו”, וגם קבוצות נוספות כמו בשיקטאש, אנדולו אפס ואיסטנבול באשקשהיר צייצו הודעות תמיכה בקבוצה.