קייל קוזמה ממשיך לקבע את מעמדו ככוכב בלוס אנג’לס לייקרס, כזה שיכול לעמוד בשורה אחת עם המגה סטארים של הקבוצה לברון ג’יימס ואנתוני דייויס. הלילה (אור לרביעי) הפורוורד היה במיטבו במאני טיים והוביל את מוליכת המערב ל-115:123 על פיניקס.

“זה פשוט כי יש לי חברים לקבוצה שמאמינים בי”, סיפר קוזמה שנתן את התצוגה הכי טובה שלו העונה עם 23 נקודות. “כולנו כאן מאמינים האחד בשני, אנחנו קבוצה אחת והמטרה היא להרים אחד את השני כל הזמן”.

השליטה של הלייקרס באה לידי ביטוי במיוחד בצבע. 70 נקודות הושגו מתחת לסלים, כאשר דווייט הווארד שעלה מהספסל סיפק ב-20 דקות 12 נקודות ו-9 כדורים חוזרים. ללברון ג’יימס היו 19 נק’, 7 כ”ח ו-11 אסיסטים ואנתוני דייויס תרם 24 נק’ ו-12 כ”ח. הנתון המדהים היה בגרף האסיסטים, כאשר הלייקרס מסרו 39 כאלו שהובילו ל-51 סלי שדה.

“זה הסוד שלנו למעשה”, הסביר המאמן פרנק ווגל. “אם אתה באמת מתחייב לרעיון של המסירה הנוספת בהתקפה ומשחק אחד בשביל השני, נוכל להיות באמת כמעט בלתי ניתנים להכנעה. הקבוצה שניצחנו כאן היא באמת מצוינת, זה ניצחון משמעותי ויוצא מן הכלל בשבילנו”.

פרנק ווגל (רויטרס)פרנק ווגל (רויטרס)

בתוך כך, למרות רצף ההפסדים ופתיחת העונה האיומה שמציבה אותם על 9:2 אחרי ה-120:102 לשיקגו, שחקני ניו יורק ניקס מעניקים גיבוי למאמן דייויד פיזדייל שמעמדו התערער מאוד.

“אנחנו פשוט משחקים חזק בשבילו”, אמר הפורוורד בובי פורטיס. “אנחנו לא שולטים על מאזן הניצחונות/הפסדים, אבל יכולים לשלוט במאמץ וננסה להמשיך ולספק כדורסל תחרותי ואינטנסיבי. אפילו שקליעות לא נכנסו לנו וקובי ווייט קלע מולנו כמו משוגע ברבע האחרון, אני חושב ששיחקנו עבור המאמן”.

דייויד פיזדייל (רויטרס)דייויד פיזדייל (רויטרס)

גם טאג’ גיבסון גיבה את מאמנו: “אנחנו יוצאים ומנסים לצבור ניצחונות, כשהם יגיעו אז גם הרעש יפסיק, זה הדבר העיקרי שאנחנו נותנים לו את הפוקוס עכשיו. הוא עושה הכל כדי להוביל אותנו לשם, אבל דברים משתבשים בדרך. אנחנו מנסים לעשות את המיטב וזה לא רק עליו”.