את עונת החזרה של ניקולה מירוטיץ’ לאירופה אפשר לסכם כמוצלחת במיוחד. אחרי קריירה משגשגת ב-NBA, הספרדי חזר הביתה והוביל את ברצלונה לעונה פנטסטית ביורוליג, תוך שהוא מעמיד ממוצעים של 19 נקודות ו-6.9 ריבאונדים במשחק. היום (שבת) המונטנגרי דיבר על ההחלטה לעזוב את הליגה הטובה בעולם והבהיר: “כסף לא מעניין אותי”. 

“יש שחקנים שרק רוצים להיות ב-NBA, אפילו אם הם לא משחקים” סיפר מירוטיץ’ בבלוג של ‘יורוהופס’. “אבל הכדורסל באירופה ברמה גבוהה מאוד, היורוליג הופכת להיות יותר ויותר תחרותית, הליגה הספרדית הפכה להיות הרבה יותר חזקה ועבורי זה צעד קדימה בקריירה. עכשיו אני צריך להוכיח מחדש”.  

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הצצה לאימון של אבדיה ודיברתולומאו במנורה

מירוטיץ’ אישר שבזמן שהיה על המדף כשחקן חופשי, חיכתה לו הצעה מפתה במיוחד במיוטה ג’אז, אך ייחס את ההחלטה שלא להמשיך בליגה הטובה בעולם בעיקר לאשתו: “יוטה הציעו לי חוזה יפה מאוד לשלוש שנים. אשתי אמרה לי לבחור במה שיעשה אותי מאושר. נסעתי לחופשה ביוון, ואז הייתי אמור לעלות לטיסה לארה”ב.

שאלתי את עצמי – ‘NBA? למה אני לא עם המשפחה שלי?’, אמרתי לעצמי ‘אל תעשה את זה ניקו, אם תלך אתה תחתום. עזבתי את שדה התעופה וחזרתי למלון. אמרתי לסוכן שלי שאני לא מתכוון לקחת את ההצעה ושימסור להם שאני מצטער, כי אני הולך בדרך אחרת. הכסף לא מעניין אותי, אני צריך אתגר ולהרגיש חשוב”.  

ניקולה מירוטיץ' במדי השיקאגו בולס (רויטרס)ניקולה מירוטיץ' במדי השיקאגו בולס (רויטרס)