הם זכו ביחד באליפות ה-NBA ב-2016 במדי קליבלנד, האם הם יעשו זאת שוב השנה במדי הלייקרס? אם זה נשמע כמו תחילתו של תסריט מופרך, אז כעת מדובר במציאות כשג׳יי אר סמית׳ חתם היום (שני) במדי הצהובים-סגולים מהוליווד והוא מתאחד מחדש עם החבר הטוב, לברון ג׳יימס, למטרה אחת בלבד: להניף את הגביע במתחם דיסניוורלד שבאורלנדו בעוד מספר חודשים.

הגארד הוותיק, ששיחק לאחרונה בנובמבר 2018, יתפוס את מקומו של אייברי בראדלי, שהודיע כי לא יחזור לחידוש העונה בגלל בעיות בריאותיות מהן סובל בנו, בסגל של פרנק ווגל. הצלף בן ה-34 שיחק לצד ״המלך״ במדי הקאבלירס במשך ארבע עונות ויחדיו הם רשמו זכייה מרגשת במיוחד בתואר וגם רגע בלתי נשכח במשחק מספר 1 של הגמר לפני שנתיים, בו השחקן הפרובלמטיבי לקח ריבאונד התקפה קריטי אבל בזבז זמן, במהלך שהרתיח את ג׳יימס ועלה לקבוצתו בהתמודדות.

ג׳יי אר סמית׳ עולה לחסום את אייברי בראדלי (רויטרס)ג׳יי אר סמית׳ עולה לחסום את אייברי בראדלי (רויטרס)

סמית׳, שזכה בתואר השחקן השישי המצטיין ב-2013, שיחק 15 עונות ב-NBA והעמיד ממוצעים של 12.6 נקודות, 3.2 ריבאונדים ו-2.1 אסיסטים. הוא ערך אימונים עם הקבוצה בפברואר בניסיון להצטרף כבר אז אבל דיון ווייטרס הועדף על פניו וכעת הוא מקבל את ההזדמנות שהוא כל כך חיכה לה. אלכס קארוסו וקנטביוס קלדוול-פופ צפויים לקבל כעת דקות משמעותיות כשגם רייג׳ון רונדו אמור לתרום מהספסל.