קומישינר ה-NBA אדם סילבר לא מקל ראש במצב ולא מתכוון להכריז על תאריך חזרת הליגה לפעילות לפני ה-1 במאי וכך גם אמר לאנשים נוספים בהנהלת הליגה, בעקבות השתוללות נגיף הקורונה בארצות הברית.

הלילה (אור לשלישי) בתכנית של ארני ג’ונסון ב-TNT הוא אמר: “מה שאמרתי לשותפים שלי בשבוע האחרון הוא שאנחנו לא בעמדה כרגע לקחת שום החלטה, נצטרך לחכות למאי. אני לא יודע אם גם התאריך שציינתי הוא סופי, אבל הוא נועד כדי להרגיע חלק מהאנשים. אנחנו מדברים עם השחקנים והקבוצות ואנחנו בוחנים מספר אפשרויות לחידוש העונה, אבל אני חושב שזה עוד מוקדם מדי, אי אפשר לחזות שום דבר”.

כזכור, הליגה הופסקה ב-11 במרץ לאחר שרודי גובר סנטר יוטה היה השחקן הראשון שנמצא נושא את נגיף הקורונה ובאותו הערב כל המשחקים הופסקו או בוטלו. “באותו הזמן הליגה הושבתה ל-30 ימים, אבל המועד ככל הנראה יהיה מאוחר הרבה יותר מכך. “אם אני יודע מתי נחזור? התשובה הקצרה תהיה לא”, אמר סילבר. “אמרתי יום אחרי ההשבתה שאני לא יודע וגם עכשיו אנחנו לא יודעים יותר טוב. למעשה, אני יודע עכשיו פחות מאז, רק מלשמוע את מומחי הבריאות אנחנו מבינים שהנגיף מתפשט מהר משחשבנו”.

הקומישינר המשיך: “בשבועיים הראשונים חשבנו על תרחישים, אם נתחיל במועד כזה, מתי יהיה הפלייאוף? כמה משחקים יהיו בו? אבל יש לנו מעט מדי מידע כדי לקבוע תחזיות כאלה. אנחנו יודעים מה סדר העדיפויות שלנו כזה נוגע לבטיחות ובריאות ואנחנו חושבים מעבר להכתרת אלופה חדשה. השיחה שערך הנשיא דונלד טראמפ לכל ראשי הליגות היא לא שיחת עידוד, אלא הסבר מה הספורט עבור העם האמריקאי, לתרבות, אבל גם הבהיר שחשוב לשמור על חיי האדם”.