אחרי המעבר המתוקשר בקיץ ביחד עם אלוף ה-NBA הטרי קוואי לנארד, פול ג’ורג’ ערך הלילה (בין חמישי לשישי) את הופעת הבכורה שלו במדי לוס אנג’לס קליפרס ב-132:127 לניו אורלינס.

ג’ורג’, שהחלים מניתוח בכתפיו, סיפק 33 נקודות ב-59 אחוזים מהשדה, תשעה ריבאונדים וארבעה אסיסטים ב-24 דקות על הפרקט, אך למרות התפוקה המרשימה, לא היה מרוצה ואמר: “אני חושב שהייתי נוראי, יש לי הרבה דברים שאני צריך לשפר כדי לחזור לעצמי, בעיקר ביכולת ההגנתית. אני צריך להיכנס לזרימה של המשחק, עדיין לא היה לי מספיק זמן, אני צריך להרגיש את המהירות שלי חוזרת לעצמה. זה היה המשחק הראשון שלי, יש עוד הרבה מה לעשות מכאן והלאה ואני רוצה להמשיך כבר למשחק הבא”.

פול ג'ורג' מול ג'קסון הייז (רויטרס)פול ג'ורג' מול ג'קסון הייז (רויטרס)

החזרה לפרקט: “זה היה קשה לחזור ולשחק 24 דקות, אני צריך למצוא דרך לחזור לעצמי בלי להיכנס לבעיית עבירות כמו הפעם. היה לנו סיכוי לנצח, אבל היו שני איבודי כדור רצופים שלי שפגעו בנו והפסדנו. לפי זה אני שופט אם משחק הוא טוב או רע. אני נותן את כל כולי, היה לי קשה להיות בחוץ כל כך הרבה זמן וצריך להתרגל עכשיו לתקשורת עם הבחורים, אך נלמד ונעבוד על הכימיה שלנו. אני נרגש מהאפשרות לשחק עם קוואי לנארד ופטריק בברלי ומחכה שנגיע לשיא שלנו כקבוצה”.

מאמנו של ג’ורג’, דוק ריברס, התייחס לחזרתו של הכוכב ואמר: “הוא היה יוצא מן הכלל, שיחקנו איתו את כמות הדקות שרצינו ואני חושב שהעבירות הרגו אותנו קצת. זה פוגע ברוטציה שלנו, אבל הוא היה ממש טוב. מה שאני אוהב בו, מהמשחק הראשון שאני מאמן אותו, זה שהוא יכול לעשות הכל מבחינה התקפית. הגנתית ייקח לו קצת זמן להתרגל לשיטה”.

דוק ריברס (רויטרס)דוק ריברס (רויטרס)

במקביל, קריסטפס פורזינגיס חזר עם דאלאס למדיסון סקוור גארדן לראשונה מאז עזב את ניו יורק ניקס בינואר לטובת המאבריקס. עם זאת, על אף ששיחק במשחק ארבע שנים בניו יורק מאז נבחר על ידי הניקס במקום הרביעי בדראפט 2015, הלטבי הענק לא זכה לטקס מצד קבוצתו לשעבר ויתרה מכך, ‘זכה’ לקריאות בוז צורמות מהיציעים בגארדן ונאלץ לחזור לטקסס עם הפסד 106:103 לאקסית.

פורזינגיס, שסיפק 20 נקודות, 11 ריבאונדים, שלוש חסימות, אסיסט וחטיפה ב-33 דקות על הפרקט, התייחס בסיום לקבלת הפנים הצוננת: “אני לא יודע אם זה היה הוגן או לא, אני לא חושב על זה יותר מדי. זה מה שזה ואנחנו מגיעים לכל אולם במטרה לנצח, אני מאוכזב שלא הצלחנו לעשות את זה הפעם. וואו, זה היה רועש, לאוהדים של הניקס יש המון תשוקה”.

קריסטפס פורזינגיס מול טאג' גיבסון (רויטרס)קריסטפס פורזינגיס מול טאג' גיבסון (רויטרס)

לצד קריאות הבוז הצורמות, אוהדי הניקס גם תלו שלטים בגנותו של פורזינגיס בהם נכתב: “תחזור ללטביה” ו-”בוגד”, כאשר בנוסף, במהלך אחד מפסקי הזמן, החלו קריאות “KP SUCKS”, כאשר במהלך זריקות העונשין שלו במשחק האוהדים קראו לעברו ‘זבל’. 

לצד פורזינגיס, מי שהצטיין במשחק היה הכוכב הסלובני של המאבריקס לוקה דונצ’יץ’, שלהט עם טריפל דאבל של 33 נקודות, 11 אסיסטים ועשרה ריבאונדים, בנוסף לשלוש חטיפות ובלוק אחד. דונצ’יץ’ תמך בחברו לקבוצה: “זה היה ממש קשה בשביל קריסטפס, אני לא חושב שזה הגיע לו. הוא נתן הרבה לניקס ואני באמת לא חושב שזה מגיע לו. הוא התמודד עם זה כמו מקצוען. הטריפל דאבל שלי? זה שטויות, רציתי לנצח”.

לוקה דונצ'יץ' (רויטרס)לוקה דונצ'יץ' (רויטרס)