בהיכל התהילה של הכדורסל הודיעו הלילה (בין שישי לשבת) מיהם שחקני ומאמני הכדורסל שנכנסו לרשימת הפיינליסטים - המועמדים הסופיים להיכלל במחזור 2020 של ההיכל - וברשימה בולט מעל כולם שם אחד, זה של קובי בראיינט.

בראיינט היה צפוי להיכנס להיכל התהילה השנה בלי קשר למותו הטראגי, שכן הוא נמצא בשנה הרביעית אחרי הפרישה, שהיא השנה הראשונה בה ניתן להיכנס להיכל, והצפי היה שהוא יעשה זאת כבר בשנה הראשונה בה הוא יכול. הוא גם היה ברשימה הראשונית שפורסמה לפני מספר חודשים שכללה את שמותיהם של 50 שחקנים ומאמנים שיכולים להיכנס לרשימה הסופית – כאלה שהשנה היא השנה הראשונה בה הם זכאים להיכנס להיכל וגם כאלה שכבר היו מועמדים בשנים קודמות ולא נכנסו.

עם זאת, בעקבות מותו של הבלאק ממבה בטרם עת בתאונת המסוק לפני כשלושה שבועות, החליטו בהיכל התהילה שהשנה לא ייכנסו מספר רב של אנשי כדורסל להיכל, וכך הוחלט להכניס רק שמונה מועמדים לרשימה הסופית, ממנה ייבחרו אלה שייכנסו להיכל (לשם השוואה, בשנה שעברה היו שמונה שנכנסו להיכל מתוך רשימת פיינליסטים ארוכה יותר כמובן, ולפני שנתיים היו עשרה שנכנסו להיכל).

קובי בראיינט (רויטרס)קובי בראיינט (רויטרס)

יחד עם בראיינט נמצאים ברשימת הפיינליסטים עוד שני שחקני עבר ענקיים – קווין גארנט וטים דאנקן; שני מאמני NBA בעבר – רודי טומיאנוביץ’ ואדי סאטון; שחקנית העבר ב-WNBA טאמיקה קאצ’ינגס והמאמנות ברברה סטיבנס וקים מולקיי.

שמו של בראיינט יוכנס להיכל התהילה, אבל השחקן עצמו כמובן לא יזכה להיות נוכח במעמד ולהיכנס בעצמו להיכל שנמצא בספרינגפילד, כחבר בהיכל. קאצ’ינגס, שזכתה 4 פעמים במדליית זהב אולימפית עם נבחרת הנשים של ארצות הברית, ניסתה לעצור את הדמעות בטקס בו הכריזו על המועמדים ואמרה: “המציאות היא שהוא לעולם לא ייכנס דרך הדלת הזאת, המציאות היא שהוא לעולם לא יעלה על הבמה הזו”.