“לילד הזה יש מוח מבריק”, כך מתאר פאביו ראדלי את לאוטרו מרטינס בראיון מקיף למונדו דפורטיבו הספרדי. האיש שגילה את היכולות הקוגנטיביות של החלוץ עוד בימיו בראסינג קלאב, כמנהל מחלקות הנוער במועדון מארגנטינה, מספר על הדברים שלא כולם ידעו על הכוכב של אינטר שמתעתד אולי להיות הכוכב הבא של ברצלונה.

ראדלי המשיך: “אין מישהי שמכירה אותו כמו ססיליה קונטרינו, שהיא מנהלת האקדמיה בקאסה טיטה, היכן שלאוטרו גדל. יום אחד היא ניגשה אליי ואמרה ‘אני לא יודעת איך הוא משחק, אבל אני יכולה להבטיח לה שהוא עשה את אחד המבחנים הפסיכולוגיים הכי מבריקות שראיתי. יום אחד התבדחנו איתו על זה והתלוצצנו איתו שעם ראש כל כך מלא ברעיונות הוא יכול היה להיות שחקן מאוד ברברי”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
כל השערים הכי יפים מהליגה האיטלקית

על הצלחתו בלימודים של מרטינס: “הוא תמיד היה מצוין, זה היה חשוב למאמנים, תמיד יותר כיף להם להתנהל מול ילד חכם, מול שחקן חכם, ללאוטרו יש אינטיליגנציה בשפע. כדי לשחק לצד שחקן כמו ליאו מסי אתה חייב להיות מאוד חכם, כי מסי כל כך טוב שאם לא תנוע היטב, ייראו את זה לידו. צריך להיות מודע לכל דבר כי ברגע אחד הוא ייתן לך כדור בלתי ייאמן, אז חייבים להיות מוכנים לכל רגע”.

החיבור האפשרי בעתיד עם מסי: “אני חושב שהוא בהחלט מספיק טוב, הוא יכול להיות החלוץ 9 הכי טוב לידו, הוא מתאים כל כך למשחק של מסי, בתוך הרחבה למשל הוא מזכיר את לואיס סוארס מבחינת ניצול המצבים. זה הגיוני שבנבחרת מסי לקח אותו תחת חסותו, הוא ראה שלאוטרו אמנם רק בן 23, אבך כבר עבר במועדני פאר כמו ראסינג קלאב ואינטר, עכשיו כל כך הרבה קבוצות רוצות אותו, מסי יודע לבחור אנשים. ברצלונה היא הקבוצה האידיאלית עבורו כי ליאו שם, אבל הוא יכול לשחק בכל קבוצה ובכל ליגה. אין לילד הזה גבולות, הוא בין החלוצים הטובים בתבל, הוא יסתגל לכל סגנון”.

ניתוח האישיות של לאוטרו: “הוא אחד שיודע להתגבר על מכשולים, הוא הגיע למועדון גדול כמו שלנו ומיד הסתגל, הדגים את ההתקדמות שלו משנה לשנה, עד שהפך לחלוץ המוביל. העובדה ששיחק בקבוצה הבוגרת של ראסינג לא הכבידה עליו, גם כשעבר לאיטליה זה היה בדיוק אותו הדבר, הוא היה בהתחלה המחליף של מאורו איקרדי שהיה הקפטן והכוכב ואז שהוא נכנס ל-11, אף אחד לא שאל איפה איקרדי. הוא הגיע לנבחרת ונלחם שווה בשווה עם קון אגוארו, הילד הזה הוא תופעה. את הסגנון של מי הוא מזכיר לי? של דייגו מיליטו, גם התמונה של גבריאל בטיסטוטה עולה לי לראש ועם כל הכבוד, גבריאל לא שולט ברגל שמאל שלו כמו לאוטרו”.

הפרגון שלאוטרו נתן לראדלי בראיונות בעבר: “הילד הזה מנומס ויודע לומר תודה, מקצוען אמיתי, הוא לא אחד שצריך הרבה כדי להתחבר עם אנשים, לא קל למצוא כמוהו, כי הוא תמיד נשאר כמו שהוא, יש בינינו מערכת יחסים של כבוד, שנינו עזרנו אחד לשני. אני כל הזמן שולח לו הודעות, הוא תמיד עונה לי, יש מיליונים שכותבים לו וזה לא מפריע לו”.