לוקה מודריץ’ הראה אמש (שני) מה המשמעות של המילה ספורטאי וגם של המילה ג’נטלמן, כאשר לא רק שהעניק את כדור הזהב לליאו מסי, אלא גם התבטא במהלך הטקס ולאחריו בצורה מעוררת כבוד בכל הנוגע לזכייה של מי שמשחק ביריבה הגדולה ביותר של ריאל מדריד. הקרואטי, שנפרד מכדור הזהב היחיד בקריירה שלו, החמיא לכוכב ברצלונה: “ברכות, מגיע לך”, כאשר העביר לו את הפרס ולאחר מכן התפנה לספר מהי דעתו על ההיעדרות של כריסטיאנו רונאלדו שסיים שלישי במרוץ.

“כשאתה לא זוכה בכדור הזהב, אתה עדיין צריך להגיע לכאן כדי להפגין כבוד. זהו הכדורגל. אני כאן כדי לחגוג את הכדורגל. העברתי את הפרס ובירכתי את מסי ואני שמח שיצא לי לעשות את זה. זוהי מסורת טובה שבכל חורף מגיעים לפה ומעניקים פרס לזוכה החדש. אנחנו יריבים, כן, אבל קודם כל יש בינינו כבוד הדדי. זו הדרך היחידה ליהנות מהמשחק. זהו הספורט ואתלטים גדולים מפגינים כבוד אחד כלפי השני, אלו מבחינתי החוקים של המשחק”, אמר מודריץ’ בנאום מעורר הערצה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
שווה זהב: כל השערים של מסי ב-2019

על מסי הוסיף הקרואטי, שלא נמנה בין 30 הפיינליסטים של הדירוג, אך כן הגיע לפאריס על מנת להעביר את השרביט לפרעוש: “זה מרשים לראות את כל כדורי הזהב שלו ביחד. זה נראה לא מציאותי. הוא הוכיח שהוא כדורגל אדיר. אחד מהטובים בכל הזמנים. שאפו על כך, אנחנו צריכים לברך אותו על זה”. 

על עונתו במדריד אמר לסיכום: “קודם כל אני נהנה לשחק כדורגל שוב אחרי כמה פציעות שעברתי. אני מרוצה מאוד במדריד. אחרי ההרחקה שלי בפתיחת העונה ועם הפציעות הייתי צריך להדביק את הפער ואת הקצב. עכשיו אני מרגיש טוב מבחינה פיזית ונהנה מהכדורגל כמו שלא נהנתי מעולם. אני צריך להמשיך לשחק וקצב המשחק שלי רק יעלה”.