כריסטיאנו רונאלדו לא נכח בטקס של פיפ”א לפרס כדור הזהב, אבל הוא לא יצא מהיום הזה בידיים ריקות. הפנומן הפורטוגלי של יובנטוס, ששמע שלא יסיים בטופ 3 בטקס בפאריס ושהפרס יילך בסופו של דבר ליריבו ליאו מסי, הגיע הלילה (בין שני לשלישי) לטקס פרסי העונה שעברה באיטליה וקיבל את תואר שחקן העונה בסרייה א’.

העונה הקודמת הייתה הראשונה של CR7 ביובנטוס, והוא הצליח להבקיע 21 שערי ליגה, להגיע עם הביאנקונרי עד לרבע גמר ליגת האלופות, וכמובן לזכות בסרייה א’. את העונה הנוכחית הוא פתח בצורה מעט איטית במונחים שלו עם שישה שערי ליגה בלבד, כשקבוצתו במקום השני בליגה אך לא מן הנמנע שהיא תחגוג אליפות נוספת בסיום העונה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קלטתם? רונאלדו הרס לדיבאלה שער ניצחון

זה אמנם לא הפרס שהפנומן קיווה להרים הערב, שכן הוא רצה לעבור את הפרעוש ולהפוך לראשון שזוכה בשישה כדורי זהב, אבל מסי שעשה זאת ב-2009, 2010, 2011, 2012 ו-2015 הוסיף זכייה נוספת נוספת גם ב-2019. למרות שהוא בן 34, לא כדאי להספיד את רונאלדו לקראת המשך העונה.

סוכנו של הפורטוגלי, ז’ורז’ה מנדש, אמר בטקס ההכתרה של הפנומן לשחקן העונה באיטליה: “כריסטיאנו רונאלדו הוא עדיין הכדורגלן הטוב בכל הזמנים וכולם יודעים את זה”. המנהל המקצועי של יובנטוס, פביו פטריאצ’י, הגן גם הוא על CR7: “הגיע לו כדור הזהב, תמיד אמרנו את זה”. הפנומן עצמו סיכם את הזכייה: “זה כבוד גדול עבורי, תודה לחבריי לקבוצה ביובנטוס ולכל מי שהצביע עבורי. הסרייה א’ היא תחרות קשה אז אני מאוד שמח”.

פיאניץ', רונאלדו וקייליני (הטוויטר הרשמי של יובנטוס)פיאניץ', רונאלדו וקייליני (הטוויטר הרשמי של יובנטוס)

ביובנטוס אף דאגו לענות לאמירות של לוקה מודריץ’ מטקס כדור הזהב כנגד רונאלדו, כאשר ג’ורג’ו קייליני תקף: “כדור הזהב ב-2018 היה שייך לרונאלדו, אך במדריד החליטו שלא יעניקו לו אותו ודאגו לכך שמודריץ’ יקבלו. זה היה שוד. כדור הזהב לא הגיע למודריץ’ כמו שהוא לא הגיע לגריזמן או לפוגבה. אבל מדריד החליטה שכך יהיה. זו אפילו לא הייתה השנה הטובה בקריירה של מודריץ’ והוא עדיין זכה. השנה שחקן מליברפול היה צריך לזכות. בין מסי לרונאלדו קשה לבחור, זה כמו לבחור בין רפאל נדאל לרוג’ר פדרר”. 

אגב, מי שזכה בתואר מאמן העונה אשתקד הוא ג’אנפיירו גספריני, כשקבוצתו אטאלנטה גם זכתה בתואר המועדון הטוב ביותר בסרייה א’ בעונה שעברה חרף האליפות של יובנטוס.

כריסטיאנו רונאלדו (רויטרס)כריסטיאנו רונאלדו (רויטרס)

הרכב השנה באיטליה: סאמיר הנדנוביץ’, ז’ואאו קאנסלו, קאלידו קוליבאלי, ג’ורג’ו קייליני, אלכסנדר קולארוב, מיראלם פיאניץ’, יוסיפ איליצ’יץ’, ניקולו בארלה, דובאן ספאטה, פביו קוואליארלה וכריסטיאנו רונאלדו.

רוברטו מנצ’יני, מאמנה של נבחרת איטליה שנכח אף הוא בטקס, הצהיר: “יש לנו בית קשה, וגם לפורטוגל ורונאלדו. אני מקווה שלא נפגוש אותו ביורו הקרוב. התחלנו את הקדנציה שלי במצב לא טוב”.