התפרצות נגיף הקורונה באיטליה, שגרמה לדחיית מרבית משחקי המחזור הנוכחי בסרייה א’ לחודש מאי, ובמרכזם כמובן הדרבי ד’איטליה בין אינטר ליובנטוס, ממשיכה לעמוד בראש הכותרות בתקשורת בארץ המגף. הבוקר (ראשון) מי שביקר את ההחלטה על דחיית המשחקים הוא מנהלה המקצועי של אינטר, בפה מארוטה, שלא חסך ממנהלי הליגה את דעתו על ההחלטה.

“לשחק ללא קהל זו לא אופציה יותר, המהלך התקין של ליגה נפגע ויש סכנה שהעונה לא תגיע לסיומה”, ירה הדמות הבכירה של הנראזורי והמשיך כשביקר את ההתנהלות שכללה תחילה החלטה על משחק ללא קהל ולאחר מכן, יומיים לפני ההתמודדות, החלטה על דחייתו: “כל הסיטואציה נוהלה באופן רע. האחראים על הנושא היו צריכים לקבל את ההחלטות הרבה יותר מהר”.

מוליכה חדשה באיטליה, לאציו ממשיכה לדהור

מארוטה המשיך ותקף באופן אישי את נשיא הליגה, פאולו דל פינו: “הוא החליט על הכל לבדו במקום לכנס פגישת חירום מיוחדת עם נציגי הקבוצות כדי להגיע להחלטה שתהיה מוסכמת על כולם. מבחינתי זה פשוט לא מקובל ובגלל זה כינסתי פגישה של כל נציגי 20 המועדונים בליגה. אנחנו רוצים לדון על העתיד כי מה שקורה עכשיו מדאיג אותי מאוד. אני מודאג לגבי קיום המשחק מול ססואולו בשבוע הבא כי אנחנו לא יכולים לשחק ללא קהל, זהי יהיה אבסורד אחרי שרק השבוע החליטו שזה לא אפשרי בשל נסיבות החירום”. 

בהמשך, העלה מארוטה תסריט אימים מבחינת הכדורגל האיטלקי: “אם עוד משחקים יידחו זה עלול לגרור מצב בו הליגה לא תגיע לסיומה. מבחינתי המהלך התקין של הליגה נפגע עם הדחייה של המשחק מול יבנטוס כי להגיע למשחק כזה שאתה מפגר בנקודה אחרי היריבה זה שונה מאוד מאשר אם הפער יהיה גדול יותר, מה שיכול בהחלט לקרות ב-15 במאי. מוטיבציה זה כמעט הכל בכדורגל”.

באפה מארוטה (רויטרס)באפה מארוטה (רויטרס)