מרוץ האליפות באיטליה חם, בועט וקיים. לאציו התקרבה אמש (ראשון) למרחק של נקודה מהמקום הראשון בו נמצאת יובנטוס עם 1:2 ענק על אינטר, אותה הדיחה מהפסגה לטובת הגברת הזקנה והיא חזק במאבק על התואר בו לא זכתה 20 שנה.

אגב, מי שהביע את דעתו על מרוץ האליפות באיטליה, הוא לא אחר מאשר מאמן אלופת אירופה ליברפול, יורגן קלופ, שהחמיא לנשרים: “אני בהחלט מעודד את לאציו במרוץ הזה לאליפות, משחק שם השחקן שלנו לשעבר לוקאס לייבה. צ’ירו אימובילה הוא אחד השחקנים שהכי אהבתי לאמן בדורטמונד, אני מצטער בפני מאוריציו סארי ואנטוניו קונטה, אבל אני חושב שלאציו הפתעה נהדרת ויש לה עונה נפלאה, מקווה שתהיה האלופה”.

לאציו עולה למקום השני עם מהפך על אינטר!

המאמן המפסיד קונטה הסביר בסיום באכזבה רבה: “שיחקנו טוב, אבל זו התוצאה ומהאופן בו ספגנו את השערים אני לא רגוע, נתנו ללאציו שתי מתנות. אנחנו לא בלתי חדירים, אבל במשחקים כאלה הפרטים הקטנים הם שקובעים וטווח האפשרות לטעות קטן הרבה יותר. זה חלק מהתהליך שלנו, יש גם חסרונות והשחקנים צריכים ללמוד מהדברים האלה”.

היכולת ההגנתית: “היינו רכים מאוד בשני השערים שספגנו. היו לנו מקרים דומים העונה שהיה לנו יתרון וזרקנו אותו, כמו מול ברצלונה ודורטמונד בליגת האלופות. אנחנו חייבים לשפר את האספקט הזה, השחקנים עבדו קשה ואני מודה להם על כך, יחד עם זאת את שני השערים הללו היה אפשר למנוע”.

אבל הביקורת המפתיעה ביותר, הופנתה אל עבר כריסטיאן אריקסן, עליו אמר המאמן: “נראינו מפוחדים מאוד, הוא חייב למצוא את האיזון הנכון, אנחנו לא יכולים להגיע למשחק ולחשוב ששחקן אחד יכול לשנות את כל המשחק ולשנות את הגורל של הקבוצה כולה, לכאן הגענו בלי אריקסן”.