באיטליה יכולים מעט לחגוג. המדינה שסבלה רבות במשבר הקורונה, במשך שבועות ארוכים הייתה ברשימת המדינות עם התמותה הגבוהה ביותר, הגיעה להחלטה להחזיר את הכדורגל לפעילות מלאה ולקראת סיום חודש יוני המשחקים ישובו וכך גם משחקי הגביע האיטלקי.

התקשורת האיטלקית חגגה את ההכרזה עם קריאות שמחה על גבי העמוד הראשי בעיתונים המובילים. בטוטו ספורט נכתב: “הגיע הזמן”, “חוזרים לכר הדשא”. עוד ציינו בקוריירה דלו ספורט: “הידד, הכדורגל חוזר”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הגול האחרון בקריירה? צפו בשער של זלאטן

בגאזטה דלו ספורט כתבו בגדול: “שחקו!”, אבל גם נתנו התייחסות ללו”ז שנקבע: “הליגה חוזרת ב-20 ביוני ומצפה קיץ משוגע במיוחד – 127 משחקים על פני 50 ימים” וגם את ההתנגדות של חלק מהקבוצות: “מילאן, אינטר ויובנטוס נגד הגביע האיטלקי בין ה-13 ל-17”.

בעלי לאציו, קלאודיו לוטיטו, מאושר מאוד מההחלטה שהשאירה את המאבק על האליפות בחיים: “זה ניצחון לכדורגל האיטלקי, לא רק עבורי. אני בטוח שלאחר שנחזור כולנו נספק את רמת הכדורגל שפירסמה את איטליה ברחבי העולם, הסרייה A היא אחת מליגות הספורט החשובות בעולם”.

לאציו (רויטרס)לאציו (רויטרס)

במילאן דווקא הרבה פחות התלהבו מההחלטה. יו”ר מילאן פאולו סקארוני דווקא טוען: “אנחנו מבינים את הערך להחזיר לאוהדים שלנו את הכדורגל אחרי חודשים רבים של הסגר, אבל מבחינה ספורטיבית זה שנוי במחלוקת להכריע את הגביע האיטלקי בשני משחקים על פני שלושה ימים בלבד, כשהקבוצות אחרי שלושה חודשי בידוד”.