נגיף הקורונה שהחל להתפשט בסוף השבוע האחרון גם באיטליה ובעיקר באזורים לומברדיה ו-ונטו, פגע גם במשחקי סרייה א’, כאשר 4 משחקים נדחו באופן רשמי: אינטר מול סמפדוריה, ורונה נגד קליארי, אטאלנטה נגד ססואולו וגם טורינו מול פארמה שאמורים היו להתקיים הערב (ראשון) במסגרת המחזור ה-25 בליגה האיטלקית.

“שר הספורט, וינצ’נזו ספדפורה מתכוון להשעות את כל אירוע הספורט המתוכננים ליום ראשון באזור ונטו ולומברדיה”, נכתב בהודעה הרשמית על ידי הממשלה האיטלקית. לאחר מכן, ראש עיריית מילאנו, ג’וזפה סלה, אישר במסיבת עיתונאים כי המשחק שהיה אמור להתקיים בין אינטר לסמפדוריה נדחה, ומיד לאחר מכן נדחו גם אטאלנטה – ססואולו ו-ורונה-קליארי. כעבור כמה שעות, נודע כי גם המשחק בין טורינו לפארמה לא ישוחק.

6 השערים הגדולים מהמחזור ה-24 באיטליה

כזכור, בסוף השבוע האחרון נדחו לא פחות מ-42 משחקים באיטליה בעקבות הנגיף שכבר החל להדביק אנשים באזור, כאשר כל המשחקים היו בליגות חובבים, ילדים ונשים, וכעת למעשה הדבר פוגע גם במשחקי הליגה הראשונה. עד כה, באיטליה ישנם כבר שני מקרי מוות בעקבות הנגיף לאחר ש-79 אנשים נדבקו. בארץ המגף יש עד עתה מקרי הידבקות רבים יותר מאשר מכל מדינה אחרת באירופה.

גם הליגה האירופית בסכנה, מילאן סגרה אקדמיות

באיטליה מדווחים כי גם משחקה של אינטר בליגה האירופית מול לודוגורץ נמצא בספק בעקבות הנגיף. הנראזורי שיארחו את הבולגרים בגומלין שלב 32 האחרונות בליגה האירופית באמצע השבוע, עלולים לקבל דחייה של משחק נוסף בעקבות חשש כבד שקיים באיטליה. גם מילאן נערכת לאפשרות שהנגיף יתפשט עוד יותר, והחליטה לסגור את כל האקדמיות לכדורגל שלה.