נשיא ההתאחדות האיטלקית, גבריאלה גראבינה, דחה במהלך הלילה (בין רביעי לחמישי) את הדיווחים הרבים כי הסרייה א’ לא תחודש העונה ולהפך, דווקא שלח מסר אופטימי לפיו הוא צופה כי הליגה תשוחק עד תום, “גם אם זה אומר שנשחק בכל חודש יולי ואוגוסט”, לדבריו. 

ישנו דיון רחב מאוד בנושא עונת 2019/20, זאת כאשר וירוס הקורונה מכה בעצמה גדולה בארץ המגף, שנמצאת במקום הראשון בעולם מבחינת מקרי המוות וקצב ההדבקה עדיין לא פגע בעקומת הירידה. ככל שהמגפה ממשיכה להכות בחזקה, כך גוברים הדיווחים שהעונה הזו תסתיים כדי שהקבוצות יתחילו להוציא לפועל את התכנית הכלכלית שתאפשר להן לפתוח את עונת 2020/1. 

אולם, גארבינה הבהיר כי “אפשר לסיים את הליגה. העובדה שאין יורו ואין משחקים אולימפיים בטוקיו, יעזרו לנו לעשות את זה. כל עוד אני יכול, לא אוותר ולא אפסיק להילחם כדי שהעונה הזו תגיע לסיומה החוקי. אנחנו צריכים בין 45 ל-60 ימים כדי לסגור את העונה הזו ומבחינתי נעשה זאת בכל מחיר. אם זה אומר לשחק ביולי ואפילו באוגוסט, נשחק”. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
10 השערים הגדולים ביותר של רונאלדו בספרד

“קשה לי מאוד עם המחשבה הזו שצריך פשוט לוותר ולהמשיך הלאה. זה לא הדבר הנכון בעיניי. אני מודע לכך שעוד מוקדם לחשוב על תאריך חזרה, אבל אני כן סבור שאנחנו חייבים לשמור על אופטימיות. ננסה לעשות את הכל ונבקש את תמיכת אופ”א ופיפ”א אם נצטרך לחרוג מעבר לתאריך המוסכם של ה-30.6. בימים אלה אי אפשר לחשוב על אינטרסיים אישיים ואני מבין שיש צדדים שרוצים למשוך לכיוון כזה או אחר, אך יחד עם זאת מבקש מכולם לנהוג בהגינות. בסוף זוהי ההתאחדות האיטלקית שתחליט”. 

גארבינה סיפר כי היום צפויה לו פגישה עם הממשלה האיטלקית. “קבענו לשבת ולדבר. יש לנו מספר הצעות שהכנו, אנחנו מבקשים מהממשלה לנתח את המצב ולסייע לנו. אנחנו לא מבקשים כסף, אנחנו כן מבקשים שיכירו גם בנו כנפגעי המשבר באיטליה. אנחנו צריכים עזרה כדי שנוכל לקבוע את גורל העונה הזו. ניפגש שבוע לאחר מכן שוב כדי לקבוע מהו לוח הזמנים הרשמי שלנו ומהי דרך העבודה הסופית. אני רואה בביטול העונה תבוסה אישית. זה יוביל לתרחיש לא נעים. אני מתעקש שלא יסיקו מסקנות כאלה עדיין. מבחינתי, כל עוד אפשר להילחם ולשחק, אמשיך לעשות זאת ואמשיך לדחות את ההצעות לסיום העונה”.