בזמן שאיטליה, המדינה עם מספר המתים הגבוה בעולם מקורונה, נמצאת בהסגר עקב המשבר העצום, גם שחקני הכדורגל נאלצים לשבת בביתם ולחכות בציפייה שהכדורגל יחזור, ואף חלקם נמצאים רחוק ממשפחותיהם. אחד מהם הוא אנטוניו קנדרבה, מגנה של אינטר בן ה-33 שנאלץ להתבודד ממשפחתו מכיוון שאביו חולה כבר מעל לשנה והוא מפחד לסכן אותו. בראיון היום (שני) לתקשורת המקומית סיפר על התחושות שלו מהמשבר וההתמודדות.

“לא ציפיתי לתרחיש דומה למה שקרה בסין”, אמר קנדרבה והוסיף: “התמונה שמסמלת את התקופה הזו היא של האחיות בבתי החולים, עם פנים עייפות ומכוסות במסיכות מגן. זה נורא. אני רוצה להודות להם על האומץ וההקרבה שהצוותים הרפואיים מפגינים. ללא ספק נעבור את זה, חזקים יותר מאי פעם”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
נסע 26 שעות על הכביש וברח מסלטה ויגו

הריחוק ממשפחתו: “הקרובים אליי גרים באיטליה, וזה הדבר שאני סובל ממנו הכי הרבה. לא לראות את אבא שלי. הוא חולה כבר שנה ולכן אני לא יכול להתקרב אליו. אני חושב רק על זה כל הזמן”.

חברו לנבחרת, דניאלה רוגאני, שנדבק בנגיף: “אני מאוד מצטער על מה שקרה לו, אך בו בזמן אני גם מודאג לגבינו, גם אם אני אישית לא פגשתי אותו בחדר ההלבשה או על המגרש. הפחד הכי גדול שלי הוא להדביק את משפחתי, הייתי מרגיש אשמה נוראית. אנחנו זהירים ועוקבים אחר כל הנהלים, לכן אנחנו לא מודאגים”.

אנטוניו קנדרבה חוגג (רויטרס)אנטוניו קנדרבה חוגג (רויטרס)

האפשרות כי המשך הליגה ישוחק בחודשי הקיץ, ומאבק האליפות: “זו בהחלט חוויה חדשה לשחק ביולי ואוגסט. זה לא יהיה קל כי החום ישפיע עלינו מאוד במיוחד אחרי הפסקה כל כך ארוכה, אבל נראה כיצד הדברים יקרו. מרגיש לי קצת לא הוגן לדבר על הסקודטו כרגע, אך הדבר היחיד שאני יכול להגיד, הוא שלנצח את הקורונה זו אליפות איטליה האמיתית”.

רומלו לוקאקו חוגג עם אנטוניו קנדרבה. "חושש להדביק את משפחתי" (רויטרס)רומלו לוקאקו חוגג עם אנטוניו קנדרבה. "חושש להדביק את משפחתי" (רויטרס)