בבורוסיה דורטמונד יכולים להיות מאוד מרוצים מהזכייה בסופרקאפ הגרמני אמש (שבת), לאחר שניצחו 0:2 את האלופה באיירן מינכן משערים של פאקו אלקאסר וג’יידון סאנצ’ו, שאף בישל את השער לספרדי והצטיין במשחק. בקבוצה מודים כי יש עוד מה לשפר, אך הם אופטימיים לגבי המשך העונה.

סאנצ’ו אמר: “התחלנו את המשחק בידיעה שהוא יהיה מאתגר, באיירן קבוצה טובה שזכתה בעונה שעברה בדאבל. עבדנו קשה במהלך ההכנות לעונה החדשה, והוכחנו את זה בצורה הכי טובה. אני שמח בשביל הקבוצה וגם בשבילי, במיוחד בגלל שהוספתי שער ובישול. אני שמח שהתחלנו בצורה טובה, העונה יכולה להיות העונה שלנו”.

מנצ'סטר גוברת על מילאן 4:5 בפנדלים

לוסיאן פאברה, מאמן הקבוצה המנצחת: “זה היה משחק קשוח. באיירן שלטה בכדור ב-65 אחוזים מהזמן, זה יותר מדי. עשינו הגנה טובה ועשינו פעולות מדויקות בהתקפות המתפרצות, אך למרות זאת איבדנו את הכדור יותר מדי פעמים. אנחנו חייבים להשתפר בזה”.

מרקו רויס, קפטן הצהובים שחורים, הוסיף: “אתה חייב לתת הכל, לשחק עם תשוקה ולעבוד מאוד קשה. היינו מאוד יעילים. ידענו לנצל את המצבים שלנו למרות שלא היו לנו הרבה כאלה. אנחנו חייבים להודות לשוער שלנו מרווין היץ, הוא היה נפלא בין הקורות זה היה משחק טוב לצפייה, הגיע לנו לנצח”.

ג'יידון סאנצ'ו מכניע את מנואל נוייר (רויטרס)ג'יידון סאנצ'ו מכניע את מנואל נוייר (רויטרס)

בצד המפסיד, בבירת בוואריה צריכים לשפר את יכולת ניצול המצבים, לאחר שאיימו 16 פעמים על שער היריבה ולא הצליחו לכבוש. ניקו קובאץ’, מאמן באיירן מינכן: “באופן טבעי אנחנו עצובים לאחר ההפסד. אני חושב ששיחקנו בצורה ראויה, אבל לא מספיק טוב. שלטנו במגרש, אבל עשינו שתי טעויות קריטיות שדורטמונד ידעה לנצל ולהעניש אותנו בזכותן. הפסדנו בעיקר כי לא ניצלנו את המצבים שלנו”.

החלוץ רוברט לבנדובסקי, פעם בדורטמונד, לא כבש מול האקסית במקרה הזה: “אחרי הגול הראשון לא האמנו במאה אחוז שנצליח לנצח. במחצית השנייה היו לנו עוד מספר הזדמנויות להבקיע, אז אנחנו צריכים לעבוד על זה חזק יותר”. השוער מנואל נוייר: “אני חושב שהמחצית הראשונה הייתה טובה ויכולנו לכבוש. אך ביצענו טעויות שגרמו לדורטמונד לחזור למשחק ואף לכבוש. אם היינו נמנעים מהטעויות הללו, יכול להיות שהיינו מנצחים. בכל מקרה אני שמח מהיכולת שלנו עד כה בפגרת הקיץ”.

קינגסלי קומאן מחטיא מול היץ (רויטרס)קינגסלי קומאן מחטיא מול היץ (רויטרס)