עונת 2019/20 בליגה הגרמנית יצאה הלילה (שישי) לדרך כאשר האלופה באיירן מינכן אירחה באליאנץ ארנה מלא מפה לפה את הרטה ברלין, שאת העונה שעברה סיימה בחלק התחתון של הבונדסליגה.

על רקע הדיווחים על הגעתו של פיליפה קוטיניו בהשאלה לקבוצה הבווארית, האוהדים המקומיים קיוו לניצחון מוחץ של קבוצתם כדי לפתוח עונה ברגל ימין, והפתיחה אכן הייתה שלהם. השער הראשון של העונה הגיע בדקה ה-24 עם התקפה מצד ימין, כשהכדור נשלח באגף לעבר סרג’ גנאברי, שהעביר בנגיעה למרכז הרחבה ושם היה לבנדובסקי, ששלח רגל ארוכה ודחק פנימה בנגיעה.

אלא שבחלוף 12 דקות הצליחה הרטה לאזן. דודי לוקבאקיו קיבל את הכדור בצד שמאל, חתך לכיוון האמצע ומכ-23 מטרים שיחרר בעיטה שפגעה בגבו של קפטן הרטה ודאד איבישביץ’, הטעתה את נוייר ונכנסה לשער.

שחקני באיירן בסיום (רויטרס)שחקני באיירן בסיום (רויטרס)

האוהדים המקומיים לא הספיקו לעכל את ההלם ואחרי פחות משתי דקות הושלם המהפך. הפעם איבישביץ’ היה על תקן המבשל כששלח את מרקו גרויץ’ בכדור גדול מעבר לשחקני ההגנה, הסרבי המושאל מליברפול הטעה את נוייר וקבע 1:2 מדהים. למזל של באיירן, במחצית השנייה גרויץ’ החליט למשוך את לבנדובסקי ברחבה ולהפילו לדשא, שופט המשחק נעזר ב-VAR, החליט להצביע על הנקודה הלבנה והחלוץ הפולני כבש בדקה ה-60 כדי להשלים צמד ולקבוע את תוצאת המשחק, 2:2.