הצמרת בגרמניה מעולם לא הייתה צמודה יותר. אחרי שבאיירן מינכן, דורטמונד, שאלקה ולייפציג סיימו בתוצאות תיקו, מי שתפסה את המקום הראשון ובענק, היא לא אחרת מבורוסיה מנשנגלדבאך, שהביסה ללא רחמים 1:5 את אוגסבורג במסגרת המחזור השביעי ובכך ניצלה את המעידות של יריבותיה לצמרת כדי לטפס לפסגת הבונדסליגה. במשחק נוסף, וולפסבורג ניצחה 0:1 קטן את אוניון ברלין. 

ההצגה של המארחת החלה כבר בדקה השנייה של ההתמודדות, כשחלוץ הרכש מרקוס תוראם (כן, בנו שלו ליליאן האגדי) בישל לדניס זקאריה את הראשון. בדקה ה-13 לוח התוצאות כבר הראה 0:3 לגלדבאך, אחרי שפטריק הרמן השלים צמד אישי בתוך חמש דקות בלבד. למחצית המארחת כבר ירדה ב-0:4, אחרי שאלסן פלייה, שבישל את שני השערים להרמן, נכנס גם הוא לרשימת הכובשים (39) והפך את המחצית השנייה לגארבג’ טיים אחד גדול. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
שער בכורה גאוני להזאר, 2:4 נהדר לריאל

בדקה ה-83 זה כבר הפך להשפלה של ממש, כשחלוץ נבחרת שווייץ, בריל אמבולו נעץ את החמישי, לאחר שפלוריאן נידרלצ’נר הצליח רק לצמק בתווך (81). עם ההצגה הגדולה הזו, גלדבאך השלימה ניצחון רביעי ברציפות, ובשבוע בו כל יריבותיה לצמרת מאכזבות, אין ראויה ממנה לתפוס את המקום הראשון והמכובד, שתי נקודות מעל האלופה באיירן מינכן וארבע מעל דורטמונד,שניצבת רק במרום השמיני.

וולפסבורג – אוניון ברלין 0:1 

הירוקים התקרבו והם כעת מרחק נקודה בלבד מנשנשגלדבאך שמובילה את טבלת הבונדסליגה, כאשר השיגו ניצחון דחוק על העולה החדשה, במחצית הראשונה לא קיבלנו שערים, אך בחצי השני  ואוט וחהורסט כבש ממרכז החרבה והעניק שלוש נקודות יקרות למארחת. לאחר ההפסד האורחת נמצאת מתחת לקו האדום עם הפסד רביעי ברציפות עם ארבע נקודות בלבד. 

במשחק נוסף:  איינטרכט פרנקפורט – ורדר ברמן 2:2
כבשו לפרנקפורט: סבסטיאן רודה (55) ואנדרה סילבה (89), כבשו לברמן: דייבי קלאסן (27) ומילוט ראשיצ'ה בפנדל (91).