וולפסבורג אירחה הערב (ראשון) את אוגסבורג בידיעה ששלוש נקודות ביתיות היו מעניקות לה את המקום הראשון בטבלה ומדיחות משם את באיירן מינכן (לפחות זמנית), אולם הירוקים נפרדו מהיריבה מהתחתית ב-0:0 בלבד, זאת במסגרת המחזור התשיעי בליגה הגרמנית.

במקרה של ניצחון וולפסבורג הייתה מסתכלת על כל הליגה מלמעלה, אך הנקודה משאירה אותה במקום השלישי במרחק של נקודה מהבווארים. המארחת כבר חגגה והריחה את הפסגה לאחר שז’ואאו ויקטור כבש בדקה ה-84, אולם שערו נפסל על ידי ה-VAR בטענה לנבדל.

וולפסבורג, היחידה העונה שטרם הפסידה בליגה, היא מלכת התיקו עם 5 תוצאות כאלה וחרף שליטה במשחק ומספר האיומים, לא מצאה את השער המיוחל. מי שבוודאי מרוצה היא האורחת, שהצליחה לקחת נקודה מיריבתה החזקה, אך יחד עם זאת שקועה עדיין בתחתית כשהיא במקום הלפני אחרון בטבלה. אגב, המשחק לא היה דל רק במדד השערים, אלא גם בכרטיסים – עם אפס צהובים לכל אורך 90 הדקות.

במשחק שלאחר מכן בורוסיה מנשנגלדבאך רשמה 2:4 גדול איינטרכרט פרנקפורט ושמרה על המקום הראשון בליגה הגרמנית. המנצחת חזרה לחייך אחרי שני משחקים ללא מלוא הנקודות ואילו פרנקפורט נעצרה אחרי שני ניצחונות ונמצאת במקום ה-9 עם 14 נקודות. מרקוס תוראם, אוסקר וונדט, ניקו אלבדי ודניס זקאריה כבשו למארחת, דני דה קוסטה ומרטין הינטרגר הבקיעו מנגד.