הכדורגל הגרמני כבר נמצא בתוך התוכנית לחזרת הפעילות של הליגות המקצועניות לאחר משבר הקורונה. למעשה, על פי דיווחים במדינה הרשויות כבר ביצעו למעלה מ-1,700 בדיקות לשחקני 36 המועדונים של שתי הליגות הבכירות, כאשר 10 מהן חזרו מהמעבדות עם תוצאות חיוביות.

למרות הנשאים הנוספים אובחנו, המועדונים הצהירו כי ימשיכו באימונים כרגיל עד לחזרת הליגות, בזמן שאותם שחקנים  שנדבקו ייכנסו לבידוד עד שיחלימו סופית בהתאם לפרוטוקול. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לכבוד יום הולדתו: המיטב של פברגאס בספרד

כזכור, על פי דיווחים בגרמניה בסוף השבוע החולף, הרשויות במדינה נתנו לראשי הענף אור ירוק לחדש את הבונדסליגה כבר ב-9 במאי, מה שיהפוך אותה לליגה הראשונה ששבה לפעילות מאז נכנס הכדורגל האירופי להשבתה בשל התפרצות המגפה. 

בתוך כך,  כעס גדול על סלומון קאלו בליגה הגרמנית ובהרטה ברלין, שהוציאה וידאו של השחקנים מגיעים לאימון, קאלו נראה לוחץ שם את ידו של חברו וידאד איבשביץ’, אחר כך מתיישב על הספסל ליד חבר שלו ולא שומר מרחק מאף אחד אחר כפי שההנחיות מחייבות. בטוויטר של העיתונאי דרק ריי עלה הנושא לדיון ושם תהו האם במדינה בכלל מכבדים את ההנחיות?

לאחר שנתפס בפעולותיו בשל סרטון שעלה לפייסבוק ונמחק לאחר מספר דקות, החליטה הקבוצה להשעותו מיידית מפעילות הקבוצה: “אנחנו רוצים להתנצל בשמו ובשם הקבוצה. השתקף כאילו בקבוצה לא שומרים על ההנחיות, אך חשוב לנו להבהיר שמדובר בפעולה של אדם בודד, אנחנו נטפל בעניין משמעתית”.

קאלו עצמו גם התנצל: “אני רוצה לבקש סליחה ולהבהיר שלא היה לי שום כוונה לא לשמור על ההנחיות נגד הקורונה כפי שניתן לחשוב. ההיפך הוא הנכון, אני מאוד מודאג מהמצב באפריקה ואני רוצה שוב להתנצל בעבור הווידאו הזה”.

בהנהלת הליגה מסרו: “התמונות של סלומון קאלו מחדר ההלבשה של הרטה ברלין הן פשוט בלתי מתקבלות על הדעת, על כן לא יכולה להיות סובלנות כלפי מקרים כאלו של שחקנים וקבוצות שלא שומרות על ההנחיות, הן חייבות להראות את מלוא הרצינות במקרים הללו”.