חדשות נהדרות מגיעות היום (רביעי) מגרמניה. בתום ישיבת ממשלה, החלטה שהתקבלה פה אחד, ולאחר אישור מטעם הקנצלרית אנג’לה מרקל – הוחלט כי הבונדסליגה תוכל לחזור ב-15 במאי באופן רשמי. בכך, הבונדסליגה הפכה לראשונה שחוזרת מהליגות הבכירות מאז משבר הקורונה.

בשלב הראשון לא היה ברור באיזה תאריך בדיוק הליגה תחזור, אך לאחר התלבטות, קבעה הממשלה כי הליגה תחזור מוקדם מהצפוי כבר ב-15 במאי. ההחלטה התקבלה בתום ישיבה של קנצלרית גרמניה אנג’לה מרקל עם כל ראשי הממשלות, ובה הם עסקו בין השאר בחזרת הכדורגל.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אין כדורגל: אז לבנדובסקי באתגר טיק טוק

התקווה הייתה שמהפגישה ייצא אור ירוק לפתוח את הליגה כבר ביום שישי הבא, 15 במאי, כאשר לפי אותו מודל הקבוצות אמורות היו להיכנס לבידוד של חמישה ימים, החל מיום ראשון הקרוב.

בגרמניה הבינו שחידוש המשחקים בבונדסליגה וכן בליגה השנייה אפשריים עוד החודש, כשהמטרה היא להקטין את הפגיעה הכלכלית בקבוצות ובליגה. עתידן של מספר קבוצות עומד בספק ממשי אם הליגה לא תחודש, והנזק הכספי לכל הקבוצות ולליגה במקרה כזה מוערך ב-770 מיליון אירו. כמובן שחידוש המשחקים יהיה בלי צופים ותחת מגבלות.

חלוץ נבחרת ישראל, מונס דאבור, שנפצע והיה אמור להיות מושבת עד סוף העונה חזר לאימונים וצפוי לחזור בהדרגה לעניינים בהופנהיים. באיירן מינכן, בורוסיה דורטמונד, בורוסיה מנשנגלדבאך, לייפציג ואפילו באיירן לברקוזן נמצאות במאבק על האליפות.