היום (חמישי), 30 באפריל 2020, אמור היה להיות יום משמעותי עבור ענף הכדורגל בשתיים מהמדינות הגדולות באירופה. בעוד בצרפת התעוררו הבוקר ליום בו אמורה הייתה להתקבל החלטה רשמית על ביטול עונת 2019/20, בגרמניה התעוררו לבוקר בו קיוו כולם שאנג’לה מרקל תאשר את חזרת העונה הנוכחית כבר ב-9 במאי. לבסוף, בצרפת ההחלטה לסיים את העונה אכן התקבלה, אך בגרמניה ההחלטה לחזור לשחק נדחתה.

קנצלרית גרמניה הייתה אמורה לתת היום את החלטתה, ואחרי שקבוצות הליגה הגרמנית כבר חזרו לאימונים, הליגה קיוותה לקבל אור ירוק ממרקל ולהודיע באופן רשמי על חזרה לפעילות ב-9 במאי.

אך מרקל, שנפגשה עם מושלי 16 המחוזות בגרמניה, אמרה הערב לאחר הפגישה שכל החלטה לגבי השאלה אם ומתי יוכלו פעילויות הספורט לחזור תתקבל ב-6 במאי, כך שהבונדסליגה דחתה את ההודעה שלה בנידון וכעת בגרמניה ייאלצו להמתין עוד שבוע.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הילדון מהאקדמיה של בארסה שובר את הרשת

מרקל הזהירה שישנה עדיין סכנה שמספר ההידבקויות יעלה אם יהיו הקלות מהירות מדי ויבוטלו האמצעים שננקטו כדי למזער את שיעורי ההידבקות. “אנחנו חייבים לעשות כל מה שאפשר כדי לוודא שאנחנו לא חוזרים אחורה”, אמרה הקנצלרית.

המשמעות המיידית היא שהעונה לא תחזור בכל מקרה ב-9 במאי, כשבמקרה הטוב ביותר היא תחזור ב-16 במאי. בכל מקרה האיסור על התאגדויות של אנשים רבים נותר על כנו עד סוף אוגוסט, כך שגם אם ב-6 במאי יאשרו לבונדסליגה לחזור, זה יהיה בלי קהל.